Активи розкрадачів земель під Києвом конфіскують

12.02.2024   |  Новини

На виконання запиту ДБР АРМА виявило та розшукало активи групи службових осіб правоохоронних органів та органів державного контролю. Підозрювані причетні до шахрайського заволодіння та використання (з метою особистого збагачення) земельного фонду на території лівобережної захисної дамби Київської ГЕС, так звана «справа Мазепи».

Зазначається, що впродовж 2012 - 2021 років органи місцевого самоврядування та державної влади Київської області, які виконували повноваження розпорядників земель державної і комунальної власності, ухвалили низку індивідуальних нормативних актів про виділення у приватну власність громадян земельних ділянок за рахунок територій, на яких розташовані гідротехнічні споруди ГЕС.

Пізніше для легалізації оборудок фігуранти уклали низку цивільноправових угод купівлі-продажу земельних ділянок водного фонду і державної власності. На цих землях були побудовані елітні котеджні містечка загальною площею понад 300 га.

Працівники Управління виявлення та розшуку активів зібрали інформацію про наявність у підозрюваних активів: 4 об’єктів житлової нерухомості, 782 земельних ділянок, 44 транспортних засобів, 12 одиниць зброї та трьох суден.

Отримані дані спрямовані до органу досудового розслідування.

Як повідомлялося, 18 січня засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали під час проходження українсько-польського кордону у пункті пропуску «Шегині».

У Державному бюро розслідувань зазначили, що бізнесмен затриманий за фактом протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди об'єкта критичної інфраструктури – Київської ГЕС. За даними слідства, фігурант є організатором цієї оборудки.

У ДБР зазначили, що злочинну організацію, яка протиправно заволоділа понад 7 га земель, де розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС, викрили наприкінці листопада минулого року. Встановлено, що входили до неї майже 20 осіб.

Працівники Управління виявлення та розшуку активів зібрали інформацію щодо наявності у підозрюваних наступних активів:

  •     Житлова нерухомість – 4;

  •     Земельні ділянки – 782;

  •     Транспортні засоби – 44;

  •     Зброя – 12;

  •     Судна – 3.

Отримані дані АРМА вчасно та в повному обсязі спрямувало до органу досудового розслідування для вжиття подальших заходів. Зокрема - накладення арешту на активи та їх подальшої конфіскації у дохід бюджету.