Бізнесмена Ігоря Мазепу затримали
Бізнесмен Ігор Мазепа, СEO Concord Capital, не зміг виїхати за кордон і був затриманий на КПП «Медика - Шегині» 18 січня. ДБР провело обшуки в офісі компанії. Справа нібито пов’язана із отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області.
Котеджне містечко преміум-класу Goodlife Park побудоване у 2013 році, його площа складає 40 га. Інфраструктура включає яхт-клуб, міні-готель, ресторан, дитячий парк, спортивні майданчики та фітнес-центр.
Окрім цього, Concorde Capital вкладає кошти у відому медичну мережу "Добробут" та заміський комплекс під Києвом Shelest, а також в інші бізнеси в галузі будівництва та видобутку.
Зранку стало відомо, що Мазепі, який був затриманий 18 січня, вже встановили заставу у 700 млн грн. Про це NV Бізнес повідомили у компанії Concorde Capital, засновником якої є Мазепа.
Брату бізнесмена Юрію Мазепі встановили заставу у 500 млн грн. При цьому загальна сума збитків, начебто завданих державі, які інкримінують підприємцям, становить лише 7 млн грн.
«Ігоря Мазепу затримали по кримінальній справі, стосовно виділення земельних ділянок, загальною площею 2,4 га, які начебто були виділені з порушенням законодавства. Зауважуємо, що затримали власника коттеджного містечка, а не когось з держслужбовців, який нібито виділяв землю не за законом», — підкреслили у Concord Capital.
Компанія також оприлюднила позицію щодо затримання Ігоря Мазепи.
«Затримання засновника однієї з найбільших інвестиційних компаній в Україні Concorde Capital Ігоря Мазепи пов’язане з його публічною позицію щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу», — сказано у заяві компанії.
«Маємо справу з найбільшим ударом по інвестиційному ринку України за всю історію Незалежності. Засновник Concorde Capital Ігор Мазепа був затриманий працівниками ДБР та поліції. Силовики діяли протизаконно та агресивно, допустили всі можливі процесуальні порушення: не допустили адвокатів, вилучали всі без розбору документи і особисті кошти працівників компанії, обшукали офіс компанії без ухвали суду та з виламуванням дверей. Компанія вже готує звернення до керівництва держави щодо тиску на компанію та знищення силовиками інвестиційного клімату в Україні. Це звернення планують підписати власники сотень великих бюджетоутворюючих українських компаній. Питання по тиску на Ігоря Мазепу починає вже виходити далеко за межі слідчих дій, розпочатих правоохоронцями, як тільки Ігор Мазепа не побоявся заявити на всю країну про корумпованість силових структур та про створення антирейтингу недобросовісних правоохоронців», — заявили в Concorde Capital.
Що кажуть в ДБР?
За даними Бюро, зловмисник протиправно заволодів землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури, а саме Київської ГЕС. Його затримали відповідно до статті 208 КПК України.
Крім нього затримали трьох інших учасників злочинної організації, зокрема брата організатора схеми.
ДБР викрила цю злочинну групу, до якої входили майже два десятки фігурантів, у листопаді минулого року. Організатори угруповання заволоділи понад 7 гектарами землі на Київській ГЕС. Серед фігурантів справи були відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів.
Після викриття злочинної групи було повідомлено вісім підозр. Учасникам злочинної організації загрожує до 12 років за ґратами та конфіскація майна. Триває досудове розслідування.
В Держбюро імя затриманого не назвали. Однак за попередніми даними йдеться про Ігоря Мазепу, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital.
У травні 2023 року Ігор Мазепа анонсував створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою.
Чим відомий Мазепа?
28 червня на підтримку ініціативи Ігоря Мазепи виступили 42 відомі вітчизняні підприємці, які опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції. Серед них — власниця фармкомпанії Фармак Філя Жебровська, гендиректор Агромату Сергій Войтенко, засновник Текстиль-Контакту Олександр Соколовський, фаундер компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів Сергій Позняк, голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник та інші.
«За даними компанії, після цього публічного звернення правоохоронці отримали команду провести затримання Ігоря Мазепи через фабрикування проти нього кількох кримінальних проваджень», — додали у Concorde Capital.
Заснована Ігорем Мазепою компанія Concorde Capital вже 15 років є лідером інвестиційного ринку України, залучивши для більш ніж 1000 клієнтів понад $4 млрд інвестицій.