Будівельні інновації: що застосовують в Україні?

31.03.2025   |  Новини

Компанія Rauta дослідила ключові тренди та інновації, які вже впроваджуються чи знайдуть своє застосування найближчим часом у будівництві, зокрема в Україні, пише Property Times.

Так, за оцінкою Rauta, серед основних інновацій, які визначають майбутнє будівельної галузі в світі, можна виділити будівельні дрони, безпілотну геодезію та топографію, роботизоване планування приміщень, роботизовану кладку, 3D-принтери, прозорі сонячні панелі, сонячну покрівлю, сонячну фарбу, самовідновлюваний бетон, аерогель, вікна зі змінною прозорістю, балансир інструменту, «зелене» будівництво.

Технічний директор SENSAR Development Станіслав Мануйло зазначив, що компанія приділяє значну увагу використанню енергоефективних матеріалів та обладнання: «Ми використовуємо енергозберігаюче скло, теплові насоси останньої модерації, ліфтове обладнання, що на окремих фазах роботи генерує електрику».

Артур Бавровський, Alterra Group розповів, які інновації використовують в компанії: «Ми впроваджуємо енергоефективні технології: сонячні панелі, системи рекуперації тепла,  вже розглядаємо для деяких проєктів систему теплових насосів для опалення та охолодження приміщень з мінімальними енерговитратами. 

У DELTA Ukraine роблять акцент на енергоефективність, зниження викидів CO₂, екологічні матеріали та оптимальне використання ресурсів. «Щоб будівлі споживали менше енергії, ми застосовуємо інноваційні фасадні системи та натуральні утеплювачі. Для скорочення впливу на довкілля використовуємо матеріали з вторинної сировини. А завдяки BIM-технологіям точно прогнозуємо витрати ресурсів і оптимізуємо кожен етап будівництва», —  пояснив Юрій Сколоздра, керівник львівського офісу DELTA Ukraine. 

305 Регламент ЄС: тягар для українських виробників будматеріалів чи шлях на європейський ринок

Інна Фурман, засновниця та СЕО 3D UTU розповіла: «Наша компанія розробила і запатентувала перший в Україні будівельний 3D-принтер. Ми розробили не тільки конструктив принтера, а й програмне забезпечення для його роботи, а також програму Slicer для адаптації будь-якого будівельного проєкту під 3D-друк. Завдяки Slicer всього за кілька хвилин архітектори можуть конвертувати свій проєкт у формат, зрозумілий для нашого принтера».

Серед перспективних напрямків, які можуть бути впроваджені в Україні в майбутньому, Артур Бавровський називає такі:

  • Проєктування з використанням штучного інтелекту: як мінімум пошук концепцій будівель, фасадів, накидка нестандартних рішень чи підходів;
  • Енергетично незалежні будівлі завдяки освоєнню кінетичної енергії. «Ми допускаємо, що цілком реально використовувати енергію, яка генерується під час руху людей або транспорту навколо будівлі», — пояснює експерт.
  • Залучення дронів для 3d зняття ділянок як перед початком будівельних робіт, так і після, що дозволить мінімізувати витрати та підняти точність показників.
  • Гнучкість будівлі залежно від потреб ринку. Адаптивні конструкції будівлі, рішень, або планувань до вимог клієнтів. Такі будівлі можуть змінювати свою форму та функцію залежно від потреб.

Детально про ці тенденції Property Times олзповідає в своєму огляді.

Читайте також: Як змінилася частка імпорту на українських будівельних майданчиках