Данія побудує в Україні містечка для дітей

15.04.2024   |  Новини

Данія реалізує один з наймасштабніших гуманітарних проєктів для підтримки українських дітей, позбавлених батьківського піклування - в рамках проєкту «Простори для життя дітей» в Україні будуть збудовані екобудинки сімейного типу. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Містечка зведуть у трьох пілотних українських містах. Вони будуть інтегровані у громади обраних міст. Наразі триває перемовний процес між данською стороною та місцевими органами влади обраних громад.

Житло буде побудоване із значним скороченням викидів CO2 з дотриманням кількох ключових принципів: воно має бути здоровим, адаптивним, простим, сучасним та масштабованим.

Все житло зводитиметься із використанням будівельних матеріалів українського виробництва. Відтак Данія також підтримає наших виробників, зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Проєкт ініційовано SOS Children’s Villages Denmark, що є частиною однієї з найбільших у світі неурядових організацій SOS Children’s Villages, та буде реалізовано у партнерстві з SOS Children’s Villages Ukraine (SOS UA), Фондом Villum, Фондом Viessmann, Фондом Grundfos, Фондом Bitten & Mads Clausen, Групою VELUX, Фондом Somfy, DOVISTA, Flügger, VELUX Україна, Kromann Reumert та Експортно-інвестиційним фондом Данії (EIFO).