Дiм з зеленою прибудовою. Проєкт бельгійських архітекторів

22.05.2024   |  Новини

Брюссельська архітектурна студія Madam Architectuur відремонтувала будинок у Ділбеку, Бельгія, додавши прибудову, вкриту зеленою плиткою, побудовану на бетонній основі із зеленим пігментом. Про це пише Dezeen.

Зелені відтінки були обрані, щоб відповідати навколишньому  ландшафту та відрізняти його від існуючого білого будинку, який був побудований у 1937 році.

Прибудова, яка була зроблена зі сталі та дерева, побудована на північній стороні будинку, щоб створити їдальню з видом на прилеглі поля. 

«Ми також хотіли додати сучасне доповнення, яке є цікавим контрастом до існуючої архітектури, щоб простори з різним характером співіснували, дозволяючи різні враження»,— сказав Dezeen співзасновник Madam Architectuur Дор Смітс.

Вкрита зеленою плиткою прибудова була побудована на полірованій бетонній платформі зеленого кольору, яка утворює внутрішню підлогу.

Розроблена для створення потоку між внутрішніми та зовнішніми просторами, бетонна платформа простягається від розширення та вигинається навколо бічної та задньої частини будинку, утворюючи дві відкриті тераси по обидва боки від їдальні. 

«Тераса ширша там, де це потрібно, і вужча там, де ні», — сказав Смітс. — Вона охоплює будинок, як стару, так і нову частину, і робить усе єдиним цілим».

Тераса захищена дахом з круглим отвором.

«Крізь круглий отвір світло дуже гарно падає на підлогу – кругле коло, яке обертається разом із сонцем,», – сказав Смітс.

Всередині Madam Architectuur змінила кухню, щоб зробити її більш просторою, зберігши існуючу дерев’яну підлогу, сходи та ліпнину.

Враховуючи наявні в будинку арочні вікна та дверні отвори, студія додала вигнуті форми в інтер’єр, зокрема на кухонному острові та в змінах підлоги між кухнею та їдальнею.