Для замовників та покупців ЖК росте значення громадських просторів
Запити замовників житлових проектів швидко змінюються, росте значення громадських просторів. Про це розповів в інтерв’ю Property Times архітектор Андрій Пашенько.
«Громадські зони надають абсолютно інший статус проектам, інвестиції в створення таких просторів реально підвищують ціну житла в проектах. Яскравий приклад: в Тель-Авіві був житловий комплекс, дві окремі 39-поверхові свічки в районі Цамарот. Проект став знаковим після того, як ці будівлі об’єднали будівлею — громадською зоною, дизайн якої виконав Філіп Старк. Наші девелопери це теж розуміють, під громадські зони віддаються значні простору на перших, а іноді і на других поверхах. Адже це дуже просте питання. Що буде купувати людина: просто квартиру або квартиру в будинку, з дитячим садком на першому поверсі і громадськими просторами? Також зростає розуміння, що житлові квартали повинні бути інтегрованою органічною частиною міста, відкритого для кожного громадянина, за прикладом Європи, а не ізольованими житловими комплексами, відкритими тільки для жителів компаунда, за прикладом Азії і Південної Америки»,— зазначив Пашенько.
Також він зупинився на темі вбудованих дитячих садків.
«У Києві садків не вистачає. У зв’язку з відсутністю майданчиків для їх будівництва виникла потреба у вбудованих садках. Ми одні з перших запроектували вбудовано-прибудований садок повного дня в ЖК "Зарічний". Після його успішної реалізації ми повторили цей досвід на багатьох наших проектах житлових комплексів, таких як "Французький квартал 2", "Тетріс Хол", Hoffmann Haus і т. Д. Вбудовані садки — відмінна практика, яка працює по всій Європі», — уточнив Пашенько.
Всього ж й замовників будівництва покупців цікавить хороший продуманий генеральний план, благоустрій, якісне гарне озеленення, зручні і оптимальні планування і фасади, відсутність машин в зоні дворів — і це вже базові вимоги до проектів. «Причому все, прописане в проекті з озеленення-благоустрою, реалізується. Якщо раніше девелопер здав будинок, двір заасфальтував і пару лавок поставив, не особливо звіряючись з запроектованим, то зараз все, що закладено в рендері, він змушений втілювати. До смішного доходить. Якщо на макеті комплексу, який продається, плитка білого кольору, а на фасаді з'являється бежева, то покупці вимагають робити «як намальовано», — розказав Пашенько.
Повний текст інтерв'ю тут.