Експерт пояснив причини зростання цін на нерухомість у 2020 році

15.01.2021   |  Новини

У 2020 році, вперше за останні 5 років, спостерігалося органічне зростання цін на нерухомість. Середня вартість квадратного метра на первинному ринку в гривні за рік зросла на 21%, до 35 356 грн. Про це розповів комерційний директор SAGA Development Володимир Даниленко.

Серед причин зростання цін експерт відзначає зниження кількості пропозицій в 2020 році. «Нові проекти досить активно з'являлися на ринку в 2018 – першій половині 2019 року. З середини 2019 роки кількість активних проектів переважно знижувалася, і тільки в останні місяці ми спостерігаємо невеликий приріст нової пропозиції», – пояснює експерт.

Ще одна причина зростання цін – скорочення частки житла економкласу на користь класу комфорт. За останні три роки частка економкласу в загальній структурі пропозиції скоротилася більш, ніж втричі. У другому півріччі 2020 кількість об'єктів економ-класу скоротилася з 15% до 6% від загального числа. «Це пов'язано з появою на ринку нової пропозиції в останні місяці. Всі нові об'єкти належать до класів комфорт і бізнес, у той час як об'єкти економ-класу виводяться з ринку», – коментує Володимир Даниленко.

             

За його даними, сьогодні 90% первинного ринку формують об'єкти класу комфорт і бізнес. При цьому, економклас наближається за ціною до класу комфорт. А останній, в свою чергу, розширює діапазон локацій і цін.

Експерт зазначив, що сьогодні в будинках, відкритих до продажу, налічується 93 000 квартир. При цьому підрахувати точну кількість квартир, доступних до продажу, неможливо через те, що ринок дуже закритий в частині даних про продажі. «Перспектива розуміння ринку і його прогнозування – у відкритих даних про продажі», –  підкреслює Даниленко.