Фільм-дослідження українських балконів можна подивитися онлайн на Takflix

26.02.2021   |  Новости

25 лютого в онлайн-кінотеатрі Takflix.com вийшов фільм «Вхід через балкон» Романа Блажана, пише Хмарочос. Стрічка розповідає про феномен українських балконів в архітектурі, урбаністиці та повсякденній культурі. Фільм доступний на території всього світу з англійськими субтитрами. Перегляд коштує 39 гривень.

«Вхід через балкон»/Enter Through The Balcony — це фільм-дослідження українських балконів та їхніх власників. Відсутність державного регулювання дозволяє українцям розбудовувати свої балкони незалежно від архітекторів, влади, сусідів. Поки одні тихо ненавидять засклені балкони, інші продовжують пристосовувати їх для своїх потреб.

Ідея фільму з’явилася під час співпраці з видавництвом «Основи», яке торік опублікувала книгу Balcony Chic архітектора Олександра Бурлаки. Бурлака взяв участь у зйомках. Також до створення фільму залучили архітекторів, антропологів та істориків.

«Вхід через балкон» знімали у восьми українських містах: Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Вінниці, Полтаві та Горішніх Плавнях. У розповідях героїв фільму розкривається історія України пострадянського періоду: архітектура, антропологія, розвиток міст і сучасна культура. Це спроба зрозуміти, де закінчується особисте та починається публічне.

Нагадаємо, раніши ми писали, що в Україні зняли документальний фільм про засклені балкони.