Фонд держмайна продасть недобудований завод газобетонних виробів російського олігарха

10.07.2024   |  Новини

Кабінет міністрів України у вівторок, 9 липня, включив націоналізований ТОВ «Аерок» до переліку об’єктів великої приватизації. Фонд держмайна готується оцінити його і виставити на відкриті торги, повідомив голова ФДМУ Віталій Коваль.

Голова ЛОДА Максим Козицький урочисто закладає перший камінь на будівництві 25 листопада 2021 року – за три місяці до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Фото: https://www.aircrete.com/
TОВ «Аерок» – це одне з найбільших в Україні підприємств, що випускає газобетонні вироби. Його потужності розташовані у Київській області (Обухів і Березань), а ще один недобудований завод – у Стрию на Львівщині. Інвестиції в будівництво заводу на Стрийщині мали становити 18 млн євро.

Попри те, що про російське походження ТОВ «Аерок» було відомо одразу, голова ЛОДА Максим Козицький урочисто закладав перший камінь на будівництві 25 листопада 2021 року – за три місяці до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Підприємство передане в управління ФДМУ рішенням Вищого антикорупційного суду в 2023 році. До того «Аерок» через «Групу ЛСР» (РФ) належав підсанкційному російському олігарху Андрію Молчанову.