Галузь ритейлу в Україні поступово відновлюється

28.07.2021   |  Новости

Watcom.Україна опублікував дані Shopping Index за 2021 динаміці. Крім прогнозованого падіння трафіку в березні, коли в країні почав знову діяти адаптивний карантин і вводилися регіональні локдауни, показник демонструє щомісяця стабільний приріст.

У травні, попри довгі свята і традиційні відпустки, трафік приріс на 7% до квітня, в червні відвідувачів ТРЦ стало на 11% більше, ніж в травні.

Зростанню відвідуваності об'єктів роздрібної торгівлі, на думку експертів Watcom.Україна сприяє кілька факторів:

Поліпшення епідеміологічної ситуації. Яке призвело до зняття обмежень на відвідування торгово-розважальних центрів, пересування громадським транспортом і проведення масових заходів. Люди отримали фізичну можливість повернутися в офлайн до звичного життя, за яким скучили.

Стабілізація економіки. Хоч в I кварталі 2021 реальний ВВП і скоротився на 2,2% в річному вимірі, проте в НБУ вважають, що економічна криза в Україні завершилася, а економіка вже почала зростати й з II кварталу 2021 повернеться до сталого розвитку. Зростанню сприятиме швидке відновлення глобальної економіки, на яке впливає прискорення вакцинації та масштабні програми стимулювання бізнесу в ряді країн. Індекс фізичного обсягу роздрібного товарообігу в Україні в порівнянних цінах зріс відносно 2020 року на 13%, згідно з даними Державної служби статистики

Пришвидшення вакцинації. На цей час вже вакцинували 2, 9 млн людей (7,05% від загальної кількості населення), повністю 3,91%, процес сприяє зростанню мобільності вакцинованого населення.

«Відновлення трафіку безсумнівно позитивно вплинуло на галузь. Якщо навіть у 2020 та на початку 2021 прогресивний ритейл зміг збільшити середній чек майже на 20% внаслідок розуміння і грамотного управління поведінкою покупців (люди стали робити більш усвідомлені та цілеспрямовані покупки), збору й оцифровки даних і впровадження менеджменту UNIT-економікою, то 2021 може порадувати нас ще більш позитивними даними. Ми радіємо, що доки ситуація розвивається за оптимістичним сценарієм, який прорахували наші аналітики у квітні за підсумками результатами опитування експертів галузі. Але важливо розуміти, що ТРЦ вже необхідно не тільки оцінювати трафік, але й інтенсивніше залучатися до бізнесу орендарів - дохід ТРЦ в цілому залежить від доходу кожного орендаря окремо. Тому треба рахувати реальні продажі й всі пов'язані KPI (трафік, продаж, конверсія, OCR) в розрізі UNIT-економіки кожного орендаря. На підставі точних даних, які отримуються автоматично, вибудовувати орендні відносини fix +% від продажів і планувати дохід із розрахунку прогнозного трафіку, конверсії за формулою: Продажі = трафік * конверсія * середній чек», прокоментувала дані Ірина Седухіна, керуючий партнер інноваційної компанії Watcom.Україна.