Глобальні інвестиції в готельну нерухомість сягнули рекорду в 2024 році: хто в лідерах?

16.05.2025   |  Новини

Інвестиції в готельну нерухомість у 2024 році зросли до історичного максимуму, а Португалія стала одним із найбільш динамічних ринків світу. Про це пише Property Times із посиланням на The Portugal News.

 

Новий аналітичний звіт CBRE Capital Flows фіксує зростання інвестицій у сектор на 54% у річному вимірі — ознака потужного відновлення глобальної готельної індустрії після років невизначеності.

Португалія увійшла до сімки світових лідерів за темпами зростання, поряд зі США, Великою Британією, Італією, Грецією, Японією та Китаєм. Стрімке збільшення транскордонних угод із готельними об’єктами в країні свідчить про підвищення інтересу міжнародних інвесторів і стійкість туристичної галузі.

Згідно з аналітикою CBRE, глобальний сплеск зацікавленості готельною нерухомістю спричинений поновленням туристичних потоків, поліпшенням макроекономічних перспектив і привабливим інвесткліматом. У той час, як інші традиційні класи активів оговтуються повільно, готельна нерухомість знову стала вигідною альтернативою як для інституційних, так і для приватних інвесторів.

У регіоні EMEA (Europe, Middle East and Africa — Європа, Близький Схід і Африка) на іноземний капітал припало 61% обсягу готельних угод. Особливо активними були американські інвестори, які наростили придбання готельних активів у Європі. Хоча Велика Британія зберегла позицію топ-ринку, Португалія, Італія та Греція демонстрували вищі темпи зростання — індикатор високої довіри до ринків Південної Європи, що орієнтовані на туризм.

Американський регіон також виграв від глобального підйому, однак саме EMEA (Europe, Middle East and Africa —Азійсько-Тихоокеанський регіон) став лідером за обсягами транскордонного капіталу, зокрема, забезпечивши 74% усіх іно земних інвестицій в Америку. Водночас, інвестиційна активність з Азійсько-Тихоокеанського регіону суттєво скоротилась, особливо з боку Китаю, де падіння становило -52% у EMEA і -70% в Америці.

Проте, сам АТР (Asia-Pacific Region) також демонструє відновлення — до 90% рівня 2019 року, переважно завдяки Японії, на яку припала майже половина всіх транскордонних готельних інвестицій у регіоні. Активність американських інвесторів сприяла цьому стрибку, попри загальне падіння китайських вкладень.

Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм

Повносервісні готелі залишаються найпопулярнішим класом активів, охоплюючи 87% усіх міжнародних готельних транзакцій. Такі об’єкти зазвичай розташовані в ключових міських центрах або курортних зонах, пропонують стабільні доходи від операційної діяльності та потенціал довгострокового зростання капіталу.

Успіх Португалії як одного з топ-напрямів для інвесторів пояснюється поєднанням кількох факторів: стабільне макросередовище, висока якість готельних активів, підтримка уряду в сфері туризму. Усе це створює сприятливі умови для довгострокового капіталу.

CBRE прогнозує, що у 2025 році глобальні інвестиції в готельну нерухомість збережуть динаміку зростання — завдяки очікуваному зниженню ставок, позитивному туристичному прогнозу та збалансованим ринковим умовам. Для країн на кшталт Португалії це шанс остаточно закріпити позиції серед найпривабливіших напрямків для туристів і інвесторів водночас.

Читайте також: Ринок торговельної нерухомості у 2024 році: виклики, адаптація та перспективи