Хто має виплачувати компенсацію постраждалим в ТРЦ Оушен Плаза

14.01.2020   |  Новости

Що робити тим, хто постраждав в наслідок прориву труби гарячого водопостачання в ТРЦ «Оушен Плаза»? Та хто має компенсувати збитки, журналісти Property Times дізнались у експертів.

Дмитро Грільберг, директор Департаменту нерухомості Vertex United, розказав, що оскільки ТРЦ є об’єктом підвищеної небезпеки, він підлягає обов’язковому страхуванню (Закон України про страхування ст.7 п.14) всі збитки в таких випадках повинна покривати страхова компанія.

Він також зазначив, що орендарі ТРЦ повинні мати страховку. З огляду на подібний інцидент — це найпростіший і законний спосіб компенсувати збитки.

Водночас Владислав Кисіль, партнер ЮФ KPD Consulting, зауважив, що для покладання майнової відповідальності на певну особу закон вимагає встановлення, принаймні, чотирьох обов’язкових елементів:

  • факту порушення прав потерпілої особи,
  • провини того, хто спричинив збитків,
  • причинно-наслідковий зв’язку між порушенням та збитками,
  • розміру збитків.

Відсутність одного із згаданих елементів унеможливить відшкодування.

Наразі, усі потерпілі мають концентрувати свої зусилля на фіксуванні доказів та об’єктивному оцінюванні та документуванні розміри збитків. Після цього настане черга складної юридичної роботи із дружнього врегулювання ситуації або судових баталій, якщо сторони не дійдуть компромісу.

Нагадаємо, ввечері 13 січня біля станції метрополітену Либідська в Києві прорвало магістральний трубопровід. В результаті затопило дорогу, перший поверх ТРЦ Ocean Plaza і Ашан на нульовому поверсі ТРЦ. Район накрила парова завіса. Інцидент стався близько 20:45. В результаті пориву провалився також асфальт і на дорозі утворилися дві величезні ями. В одну з них потрапив автобус «Богдан». Постраждало 10 осіб, семеро людей знаходиться в лікарні.

При цьому президент КБУ Лев Парцхаладзе зазначив, що аварія біля Ocean Plaza  наочний приклад необхідності системного оновлення інженерних мереж міст. Він зазначив, що при оновлені мереж необхідно впроваджувати інновації  новітні матеріали, датчики. Інженерія у третьому тисячолітті обовязково має бути «smart».


Читать другие новости

14.07.2020
Усього у проєкті взяли участь 7 партнерів зі сфери ритейлу - «Будинок іграшок», Intertop, VOVK, Parfois, Arber, Camel Active, bags ect, які представили на виста...
подробнее
13.07.2020
«Пілотним» у Деснянському районі став будинок на вулиці Мілютенка, 23-А. За оцінками СЕС, його санітарно-технічний стан незадовільний. Тут виявили різні види гр...
подробнее
09.07.2020
Земельні питання в Києві мають величезну кількість проблем та скандалів, тому одним з основних завдань, які я ставлю перед Олексієм Павловичем — наведення ладу ...
подробнее