Інвестиції в нерухомість - 2020. Експерти дали глобальний прогноз

20.01.2020   |  Новини

Прибутковість залишатиметься найважливішою темою для інвестицій у нерухомість до 2020 року. Про це йдеться в доповіді  Real estate investment in 2020: global outlook від аналітиків  Savills World Research.

Офіси на основних ринках продовжать бути лідерами інвестиційних мрій, але дефіцит пропозицій та низька прибутковість змушують інвесторів звертати увагу на інші об'єкти. Альтернативи — це житло для студентів, коворкінги та колівінги.

Ці прогнози спираються на тренді зниження світового економічного росту та посиленні політичної невизначеності. МВФ прогнозує незначне зростання світової економіки до 3,4% у 2020 році, порівняно з 3% у 2019 році. Торговельна війна США та Китаю залишається серйозною проблемою. Відомо, що обсяги світової торгівлі впали на 1,1% у річному обчисленні до третього кварталу 2019 року, що є найгіршим результатом з 2009 року. Згідно прогнозам, цей показник має відновитися у 2020 року, але цього може й не статися.

Глобальний ріст 2017-2020

Незважаючи на це, апетит інвесторів до нерухомості продовжує зростати. За галузями: офіси та житло мали найбільший попит протягом 2019 року, обидва зросли на 6%. Промислова нерухомість зросла на 3%, цей сектор зараз є третім за величиною інвестицій після падіння обсягу угод у секторі торгової нерухомості на 21%.

 

Також у звіті йдеться про глобальні тренди 2020 року, зокрема, зазначається, що нерухомість залишатиметься надзвичайно привабливим видом активів порівняно з облігаціями. Зміні на мікроринках продовжать мати значення, але макросередовище буде значно впливати на сферу нерухомості. Торгівельні війни, популістські урядові програми та кліматичний ризик зможуть змінювати ефективність інвестиційних рішень.

Що стосується конкретних видів нерухомості, то офіси залишаться найкращим вибором для інвесторів у усіх регіонах, але викликом буде можливий дефіцит ліквідності.Також нові ніші, такі як колівинги та коворкінги, стають більш популярними на деяких ринках.