Історичні будівлі Києва відсканують

19.09.2019   |  Новости

Українська компанія EverScan і активісти проекту «Мапа реновації» запустили соціальну ініціативу з 3D-сканування пам'ятників архітектури Києва за допомогою технології лазерного сканування, передає MMR. Щоб зберегти історичні будівлі, був створений проект «Мапа реновації». Його фахівці розробляють інтерактивну мапу старих споруд, які знаходяться в зоні ризику, а також відстежують їх подальшу долю.

Тільки в Шевченківському районі столиці активісти проекту знайшли близько 200 таких об'єктів, хоча за документами чиновників їх не більше 25.

Спільний проєкт EverScan та «Мапа реновації» передбачає перенесення існуючих об'єктів в цифровий вигляд, використовуючи інноваційні технології лазерного сканування. Вони дозволяють зберегти не тільки фотографії і історію будівель, але і цифровий вигляд фасадів для реставрацій і реконструкцій.

Фахівці вибрали для проекту значущі архітектурні об'єкти, які знаходяться в зоні ризику. Першими відсканують:

- садибу Сікорського, у дворі якої Ігор Сікорський сконструював першу модель гвинтокрила (вул. Ярославів Вал, 15б),

- двоповерховий відселений будинок, побудований в 1902 році за проектом відомого київського архітектора Іполита Ніколаєва. На початку минулого століття тут розміщувалося відділення поліції (вул. Січових стрільців, 91),

- урядову дачу УРСР, яка є зразком архітектури 1930-х (Проспект Перемоги, 82б / 82г).

Компанії планують відсканувати 10 об'єктів до кінця 2019 року. Оброблена інформація буде розміщена у відкритому доступі на порталі «Мапа реновації».

Пізніше буде створена повна цифрова карта міста з високим рівнем деталізації і інтеграцією систем аналітики. Автори ідеї сподіваються, що проект підвищить впізнаваність міста і його популярність серед туристів.


Читать другие новости

21.10.2019
Термінал будується за рахунок бюджетних і кредитних коштів. Будівництвом терміналу займається компанія «Альтіс констракшн»
подробнее
23.09.2019
Наразі будівля Київпроекту перебуває в приватній власності ПАТ «Київпроект девелопмент» й потребує модернізації — капітального ремонту фасаду, приміщень, зон за...
подробнее
02.09.2019
Комунальне підприємство «Київкінофільм» оголосило тендер на капітальний ремонт кінотеатру «Братислава» з очікуваною вартістю 98 мільйонів гривень
подробнее
27.05.2019
Менеджмент вирішив оновити торгову точку в самий «низький» сезон — літо — коли потік покупців помітно знижується
подробнее