За цими даними, КМДА вже обрала оціночну компанію, отримала оцінку майна, а фонд її затвердив. Спільна дорожня карта КМДА й ПКМЗ уже реалізовується, і викуп цеху може відбутися ще до аукціону з продажу всього заводу.

«П’ятий корпус – це актив на балансі ПКМЗ («Першого київського машинобудівного заводу» — ред.). Правління підприємства не може просто так віддати актив, навіть для благих справ. Місту було запропоновано обрати оцінювача, оцінити корпус і викупити приміщення відповідно до закону «Про відчуження земельних ділянок для суспільних потреб», – заявив Сенниченко.

Видання наголошує, що переговори КМДА з Фондом держмайна про викуп цеху №5 тривають довго і безрезультатно. У 2020 році перший заступник київського міського голови Микола Поворозник розповідав, що ФДМ оцінює цех у 700 млн грн — місто вважало цю ціну завищеною, а тому найняло компанію для повторної оцінки вартості. Земля під цехом №5 ПКМЗ, що на перетині проспекту Перемоги та вулиці Вадима Гетьмана, потрібна для будівництва елемента розв’язки Шулявського шляхопроводу, що дозволить завершити його реконструкцію.

Зауважимо: приватизація заводу планується на 2021 рік, а кілька тижнів тому суд остаточно залишив майно «Більшовика» державі, не задовольнивши касаційну скаргу попереднього суб’єкта господарювання.  Стартова ціна ПКМЗ на торгах поки що не відома, її визначить радник-аудитор з «великої четвірки» компанія «KPMG Україна». Вона буде супроводжувати об’єкт до укладення угоди з новим власником і переказу коштів переможцем аукціону.