Кластер PROSTIR під Львовом став першим інклюзивним складом в Україні
Кластер складів і шоурумів PROSTIR, розташований у селі Зимна вода на Львівщині, став першим інклюзивним складом в Україні, який був доданий на "Карту інклюзивності ЛУН Місто - Місто без меж". Проєкт реалізовує девелоперська компанія Alterra Group.
Для того, аби зробити простір інклюзивним, вхід у будівлю облаштували у рівень з тротуаром, а на паркінгу створили місця для людей з інвалідністю. Деякі вбиральні будуть адаптовані під потреби батьків із дітьми та маломобільних груп населення. Окрім того, для співробітників резидентів хабу девелопер буде проводити освітні заходи на тему сервісності та інклюзивності суспільства і просторів.
У девелопера прагнуть зробити простір, який буде антонімом сірих радянських промзон та буде комфортним абсолютно для всіх – зокрема, для самих робітників складів. Адже ще досі не тільки в Україні, а й у світі часто такі працівники є вразливою категорією населення – вони мають погані умови праці та отримують низьку заробітну плату.
Загалом кластер має площу 11 тисяч м², на яких розмістяться 38 лотів від 175 кв. м до 4500 кв. м., які можна підлаштувати під будь-які бізнес-потреби. Наприклад, бізнес може облаштувати у приміщенні склад, офіс та шоурум одночасно – це дозволить підприємцям не витрачатись на оренду чи купівлю декількох приміщень.
Лоти доступні для оренди та купівлі, як для потреб свого бізнесу, так і в якості інвестиції. Девелопер передбачає планову дохідність на рівні 9,5% річних у доларах та окупність приміщення приблизно за 10 років. Заїхати в простір резиденти зможуть на початку другого кварталу 2024 року.
У якості дизайнерського рішення для PROSTIR в Alterra Group обрали скандинавський мінімалістичний стиль, аби кластер гармонійно вписувався у лісовий ландшафт. Зокрема, приміщення пофарбували у колір фалун, тобто червоно-цегляний відтінок, яким часто фарбують фасади скандинавських будинків. До проєкту також долучили київське архітектурне бюро Aranchii Architects.
У девелопера сподіваються, що PROSTIR стане пілотним проєктом, який дасть поштовх ринку комерційної нерухомості до інклюзивності та переходу від культури “сірих коробок” до красивих приміщень.
“Зараз люди можуть заперечити: “Навіщо складу взагалі бути красивим та відкритим?” Приміщення у промзоні або сірий склад-ангар нібито ж теж виконує свою функцію. Але вже невдовзі й інші девелопери будуть використовувати схожі методи будівництва та концептів. І в Україні з’явиться ще більше красивої комерційної нерухомості, бо забудовники зрозуміють, що треба піклуватися про місто, природу і людей,” – розповідає Дмитро Ковальчук, засновник девелоперської компанії Alterra Group.
Він додає, що з початку 2000х такий етап трансформації вже пройшов ринок офісних приміщень – від сірих просторів з мінімальним облаштуванням до сучасних офісів з зонами відпочинку, великою кількістю зелені та подекуди навіть капсулами для сну. Тож вірить, що невдовзі така доля очікує і на ринок складів, адже в Україні з’являється все більше прогресивних та свідомих підприємців нової формації, які дбають про своїх працівників та створюють попит на такі приміщення.
Раніше ми писали про початок будівництва цього об'єкту Девелопер Alterra Group побудує під Львовом бізнес-хаб PROSTIR.
Також цікаво почитати, яким був ринок логістичної нерухомості в першому півріччі 2023 р