Ковель лідирує в програмі з Енергоефективності громадських будівель: чому це важливо?

18.04.2025   |  Новини

У понеділок, 14 квітня, Ковелі з робочим візитом відвідала перша заступниця Міністра розвитку громад і територій Альона Шкрум. Разом із міським головою Ігорем Чайкою та його першим заступником Тарасом Яковлевим вони оглянули заклади, де нині активно ведеться термомодернізація. Йдеться про  ЗДО №9, ліцеї №7 та №12. У найближчій перспективі такі роботи будуть здійснюватися ще на чотирьох об’єктах комунальної власності, пише Property Times із посиланням на пресслужбу Ковельської міськради.

У Ковельській міській раді пояснили, що громада є лідером з реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», що фінансується завдяки позиці Європейського інвестиційного банку. І Міністерство розвитку громад і територій зацікавлене, щоб подібних кейсів в Україні ставало більше. 

За словами Альони Шкрум, Ковель, який першим розпочав впровадження проєкту, може тепер ділитись досвідом і бути хорошим взірцем іншим муніципалітетам.

«Ця програма розрахована на невеликі міста, вона досить складна для розуміння. Ми, як міністерство, можемо підписати угоду, знайти гранти. Втім, якщо громада  не хоче проходити цей доволі непростий шлях, угоди не будуть виконуватись», — сказала посадовиця.

Перед поданням заявки на участь у проєкті міська влада детально проаналізувала енергоспоживання у закладах освіти та медицини. Це допомогло визначити, які з них  потребують першочергової термомодернізації. На думку мера Ігоря Чайки, для Ковеля дуже важливо, що одразу сім об’єктів пройшли відбір. Це — один з найкращих показників в Україні.

«Завдяки енергоефективним заходам місто зможе насамперед зменшити витрати з бюджету на енергоносії, покращити рівень комфорту для відвідувачів закладів та суттєво змінити їхній вигляд», — наголошує  мер.

Альона Шкрум також повідомила, що Міністерство розвитку громад і територій підписало нову угоду з Європейським інвестиційним банком на 16 млн євро, які передбачає встановлення сонячних панелей для закладів освіти. Найближчим часом ініціативу мають ратифікувати в парламенті. Планується, що вона  буде спрямована для невеликих міст, які продемонстрували здатність реалізовувати такі проєкти. Тож, у Ковеля є всі шанси стати учасником ще однієї програми з енергоефективності.

Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм

Додамо, що програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» є рамковою кредитною угодою між Європейським інвестиційним банком та Україною, з яких 200 млн євро було виплачено та перенаправлено на надання термінової підтримки Україні у 2022 році, а решта 100 млн євро — це фінансування, насамперед націлене на малі та середні муніципалітети, місцеві ради та регіональні адміністрації, які досі не мали можливості здійснювати заходи з підвищення енергоефективності. Мета програми — фінансування проєктів термомодернізації громадських будівель, таких як заклади охорони здоров’я, школи, дитячі садки, спортивні та культурні центри, адміністративні будівлі тощо.

Читайте також: Підтримка ЗСУ українськими девелоперами: від тренажерів до безпілотників