Лауреатами Прітцкерівської премії стали архітектори, які пропонують не зносите те, що може бути відновлено

17.03.2021   |  Новости

Архітектори Анн Лакатон з Франції і Жан-Філіп Вассаль з Марокко, які заснували архітектурне бюро Lacaton & Vassal в Парижі в 1987 році, стали лауреатами Прітцкерівської премії в 2021 році, повідомляється на офіційному сайті премії. Бюро Lacaton & Vassal акцентує увагу на просторих приміщеннях і свободі використання завдяки економічним та екологічним матеріалам.

На даний момент вони виконали понад 30 проєктів по всій Європі і Західній Африці, починаючи від приватних культурних і академічних установ до громадських просторів, соціального житла і міської забудови. Свій перший спільний проєкт, солом’яну хатину з чагарникових гілок, вони побудували в Нігері.

Головний принцип Лакатон та Вассаля – не руйнувати те, що може бути відновлено. Протягом усієї своєї кар’єри архітектори неодноразово відхиляли міські плани, якщо вони включали в себе необхідність зносити соціальне житло. Вони були обрані лауреатами премії Прітцкера за їхні архітектурні роботи, які дали послідовний і значний внесок у людство та антропогенне навколишнє середовище.

Більше того, Лакатон стала першою французькою жінкою-архітектором, яка коли-небудь вигравала архітектурну цю премію, пише Аrchdaily. У 2019 році дует отримав європейську премію Міса ван дер Рое за трансформацію будівлі в Бордо.