Мінрегіон пропонує скасувати нотаріальне посвідчення документів для отримання будівельного паспорту

19.07.2019   |  Новини

Розпочато громадське обговорення проекту наказу Мінрегіону «Про затвердження Змін до Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки», який спрощує процедуру отримання будівельного паспорту.

Як зазначено у пояснювальній записці, реалізація проекту наказу приведе до зменшення ризику щодо можливих порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності з боку органів державної влади, на яких поширюється дія цього акта.

Планується змінити максимальну площу житла для забудови, на яку поширюються вимоги будівельного паспорту, а саме з 300 до 500 метрів квадратних.

Проектом наказу планується визначити, що параметри забудови визначаються з урахуванням державних будівельних норм у сфері проектування нових і реконструкції житлових будинків та у сфері планування і забудови територій населених пунктів та міжселенних територій на державному, регіональному та місцевому рівнях.

За недостовірність даних, помилок/похибок, допущених у підготовці графічних матеріалів, та порушення вимог законодавства, що виникли внаслідок даних, помилок /похибок, або відсутності графічних матеріалів, планується покласти відповідальність на замовника.

Планується змінити перелік документів для отримання будівельного паспорту та скасувати вимогу щодо нотаріального засвідчення копій. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять:

— заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних;

— копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;

— схема забудови земельної ділянки;

— проект будівництва (за наявності);

— згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову;

— копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника (у разі здійснення реконструкції).