На Буковині створять індустріальний парк «Фруктова індустрія» — його включили до Реєстру
Індустріальний парк «Фруктова індустрія» на Буковині, який включили до Реєстру, забезпечить орієнтовно 540 робочих місць, пише Property Times.
За даними Міністерства економіки України, серед сфер його діяльності, зокрема:
- промислова переробка плодово-ягідної продукції;
- перероблення та консервування фруктів і овочів;
- виробництво інших харчових продуктів;
- заморозка та сублімація плодово-ягідної продукції;
- альтернативна енергетика тощо.
Також Мінекономіки запустило чат-бот, що допомагає швидко знайти потрібний майданчик для бізнесу та надає рекомендації щодо створення нового індустріального парку.
Зі свого боку, Віталій Бунечко, начальник обласної військової адміністрації у Житомирська ОДА, повідомив, що дав таких індустріальних парки — «АЗОРТЕХ» та «Коростень — Подільський» — перебувають на стадії розгляду для внесення до Реєстру індустріальних парків.
Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм
Крім того, Дмитро Кисилевський, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, відповідальний у Парламенті за політику «Зроблено в Україні», розповів про останні події в сегменті індустріальних парків, що сталися за квітень:
- Городоцька міськрада (Хмельницька область) ухвалила рішення про продаж чотирьох земельних ділянок площею близько 15 га для розширення території індустріального парку «Поділля-Городок». Наразі в цьому ІП на площі 150 га триває будівництво двох заводів з виробництва олії та біоетанолу. Одночасно тривають земельні роботи для будівництва ще двох переробних підприємства — виробництво біогазу та кормів для тварин. Крім цього, заплановано будівництво ТЕС на лушпинні соняшника та сонячної електростанції площею 30 га.
- Фінська компанія Peikko Group Corporation оголосила про введення в експлуатацію промислової будівлі майбутнього заводу з виробництва бетонних з’єднань та композитних конструкцій на території індустріального парку «Біла Церква». Ввезення обладнання триватиме протягом травня, після чого на заводі почнеться виробництво продукції для потреб будівельної галузі.
- Компанія City One Development оголосила про намір побудувати завод з виробництва скла на території індустріального парку «Галіція» (м. Калуш, Івано-Франківська область). Обсяг запланованих інвестицій — 135 млн євро.
- Міністерство економіки спростило процедуру подання звітів індустріальних парків. Тепер достатньо завантажити звіт на портал Мінекономіки, заповнити коротку форму, накласти ЕЦП — і система автоматично сформує лист і надішле документи до міністерства.
- Міністерство економіки України спільно з організацією ООН з промислового розвитку (UNIDO) та за підтримки уряду Швейцарії розпочали другу фазу програми підтримки екоіндустріальних парків (GEIPP-II). Бюджет програми — близько 3 мільйонів швейцарських франків.
- Міністерство економіки провело онлайн-зустріч з ініціаторами створення та керуючими компаніями індустріальних парків. Обговорили проект змін до Закону України «Про індустріальні парки» та оновлення, що вже незабаром будуть внесені до державної програми стимулювання створення індустріальних парків, зокрема питання, напрацьовані спільно з учасниками програми у 2024 році.
- Носівська міськрада (Чернігівська область) схвалила рішення створити індустріальний парк «Носівське господарство». Площа майбутнього ІП 14,1 га.
- Київська компанія «Азор-ЛТД» (виробництво органічних хімічних речовин) стала ініціатором створення індустріального парку в Андрушівській громаді (Житомирська область). Документи перебувають на розгляді Міністерстві економіки.
- Коростенська міськрада (Житомирська область) стала ініціатором створення муніципального індустріального парку «Коростень-Подільський». Площа майбутнього парку 56,1 га.
- На «Українській правді» вийшов подкаст «Для чого Україні індустріальні парки і як вони працюють». У форматі інтервʼю вийшов своєрідний посібник про те, що таке індустріальні парки, як і для чого їх створювати, а також яке у них майбутнє в Україні. Хто ще не слухав - посилання залишу в коментарі.
Читайте також: Індустріальні парки України: підсумки 2024 року