На фасаді ТЦ Obriy Trypil у місті Українка на Київщині з’явилася мозаїка за мотивами трипільської культури
Ескіз мозаїки, що наразі прикрашає фасад торговельного центру Obriy Trypil у місті Українка на Київщині, створила мисткиня-монументалістка Анастасія Лелюк. За основу вона взяла мотиви трипільської культури, пише Property Times.
Робота над мозаїкою на торговому центрі Obriy Trypil у місті Українка на Київщині. Фото надане «Суспільне Культура».
В інтерв’ю «Суспільне Культура» вона розповіла, що мозаїки для ТЦ Obriy Tripil натхненні візуальними мотивами кукутень-трипільської культури і зумовлені близькістю до місця, де Вікентій Хвойка відкрив цю культуру на теренах України. «Тож в роботі всі композиції та кольори є посиланням на орнаменти та малюнки, що збереглися переважно на посуді трипільців. Як на мене, в їхніх розписах багато йдеться про зв'язок з довкіллям, що мені було важливо зберегти. Тому для створення мозаїки ми як обрали різні види каміння, керамзит, так і перевикористали плитку, кольори якої відсилають до різних відтінків пігментів, наявних у трипільців», — поділилася деталями Анастасія Лелюк.
Мозаїка на торговому центрі Obriy Trypil у місті Українка на Київщині. Фото надане «Суспільне Культура».
Стосовно вартості виконання такої роботи, мисткиня зазначила, що «створювати монументальне мистецтво не дорожче за інші види мистецтва, хоч це займає більшу площину та час». Ціна варіюється залежно від матеріалів і завдання, також на неї впливають техніка й задум.
Особливість цього проєкту полягає ще й у залученні «містян і просто всіх охочих — за донат створювати мозаїки разом з командою».
«Це важливий момент фізичного досвіду через партисипацію, який дозволяє інакше сприймати роботу, ніж тільки через споглядання. Звісно, хочеться всю роботу в тилу присвячувати підтримці фронту, бо це зараз пріоритет», — пояснює Анастасія Лелюк.
Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм
Читайте також: Розквіт малих міст — новий тренд чи закономірність?