На Одещині побудують сонячну станцію виключно за кредитні кошти європейського банку

22.10.2019   |  Новости

Поблизу села Білолісся Татарбунарського району Одеської області побудують нову сонячну електростанцію потужністю 14 МВт. СЕС зведуть на непридатному для сільського господарства солончаковому ґрунті, пише Екотаун.

Примітно, що проект у сфері сонячної енергетики вперше фінансується європейським банком без участі вітчизняних фінансових структур: понад 12 млн євро терміном до 9 років під 3,85% річних були надані одним з найбільших банків Польщі Bank Pekao s.a.

Інвестором з української сторони виступила компанія «Ред Форест», яка входить до групи «Хорос» Юрія Качанова і спеціалізується на прокладанні ліній електропередач великої потужності.

Генеральним підрядником проекту став відомий польський виробник сонячних панелей Hanplast, який для цього відкрив своє представництво в Україні під керівництвом відомого фахівця Хенріка Едрея.

«У 3,85% річних входять банківські відсотки, а також відсотки генеральному підряднику і страхові послуги міжнародної корпорації Kuke, — пояснює технічний директор представництва Hanplast в Україні Олег Ворошиловський. — Для розвитку "зеленої" енергетики в Україні потрібні кредити за європейським зразком — дешеві і довгострокові, а українські банки поки не можуть нам цього запропонувати».

В ЄС будівництво невеликих сонячних станцій потужністю до 1 мегават банки кредитують терміном більш ніж на 10 років під 0,5–1,5% річних, зауважує він. «З українськими кредитами будувати сонячні електростанції зазвичай невигідно, особливо тепер, коли з наступного року „зелений“ тариф зменшиться на 20%, — говорить Олег Ворошиловський. — Завдяки європейському банку ми маємо можливість побудувати СЕС потужністю 14 МВт, яка окупиться за 4–5 років».

Зараз до будівництва залучено понад 200 робітників. Оскільки компанія зареєстрована безпосередньо в селі Білолісся, податки та орендна плата за територію надходитимуть до бюджету селищного товариства.


Читать другие новости

Сегодня, 11:44
Ці гроші будуть спрямовані на будівництво злітно-посадкової смуги та навігаційної інфраструктури. Новий термінал аеропорту має збудувати приватний інвестор.
подробнее
Сегодня, 09:05
Обшук стосується розслідування зловживання службовим становищем співробітниками Одеської міськради та Державної архітектурно-будівельної інспекції.
подробнее
14.11.2019
На сайті компанії, яка уже має досвід проєктування запорізького аеропорту, вказано, що проєктанти отримали доручення створити концепцію реконструкції аеропорту,...
подробнее
14.11.2019
Петиція про скасування містобудівних умов та обмежень на забудову ділянки на Лижв’ярській, 1, де збираються будувати готель, зібрала необхідні 500 підписів
подробнее