Храм Саґрада Фамілія авторства Гауді отримав дозвіл на будівництво через 137 років

12.06.2019   |  Новости

Храм Саґрада Фамілія отримав офіційний дозвіл на будівництво, яке розпочалося ще 137 років тому за проектом архітектора Антоніо Гауді, пише DW.

Проект планують завершити до 2026 року на соту річницю смерті головного архітектора. Фонд, який збирає кошти на завершення та збереження храму, заплатив за цей дозвіл у міський бюджет 4,6 мільйони євро. Максимальна висота храму становитиме 172,5 метрів. Будівництво орієнтуватиметься на гіпсовий макет храму і копії креслень архітектора Антоніо Гауді, який помер у 1926 році.

Будівництво храму розпочалося ще в 1882 році. Але жодного запису про дозвіл чи заборону будівництва відтоді не було. Лише у 2016 році влада Барселони помітила «історичну аномалію нашого міста», і як заявила тоді Джанет Санз, що служить у відділі міського планування в мерії Барселони, – угода між містом і фондом Ла-Саґрада-Фамілія поклала цьому край. Церква, фактично, нелегально будувалась більше століття.

Саґрада Фамілія за своїм архітектурним стилем є сумішшю готики і модерну. Щороку храм зустрічає понад 4,5 мільйона відвідувачів, які сплачують по 17-38 євро, щоб відвідати величезну римсько-католицьку церкву, а 20 мільйонів туристів стоять на вулиці і фотографують дзвіниці. Таку оцінку відвідуваності дав уряд Барселони.