НЕФКО та Миколаїв підписали угоду про надання інвестиційного гранту на відновлення інфраструктури

25.04.2024   |  Новини

НЕФКО та Миколаїв підписали угоду про надання інвестиційного гранту для реалізації проєкту з реконструкції системи водопостачання у вибраному районі міста на півдні України. Про це Property Times по відомили у преслужбі НЕФКО.

Кошти у розмірі до 40 млн данських крон (приблизно 5,36 млн. євро) були виділені на реалізацію проєкту та допоміжні заходи від Данії через програму сталого фінансування інфраструктури Danida Sustainable Infrastructure Finance (DSIF), яка має на меті надати фінансування Миколаєву для покращення управління збитковою системою водопостачання та відновлення інфраструктури міських водогонів. Через високу щільність населення саме Корабельний район було обрано для реалізації проєкту в якості пріоритетної території.

Існуюча водопровідна мережа Корабельного району стикається зі значними проблемами. Інфраструктура перебуває у поганому технічному стані, а рівень втрат води в трубах сягає близько 40%. Крім того, насосне обладнання на трьох основних водонапірних насосних станціях є застарілим, без належного регулювання та не відповідає поточним потребам у водопостачанні. Споживання води в цьому районі страждає від низького рівня обліку, що призводить до неточності розрахунків. Усунення цих проблем має вирішальне значення для вдосконалення інфраструктури водопостачання в Корабельному районі та забезпечить ефективне управління ресурсами.

Основною метою проєкту є реабілітація існуючої системи водопостачання, що дозволить підвищити її надійність та сталість. Понад 70 000 мешканців Корабельного району отримають переваги від покращення послуг водопостачання.

Проєкт передбачає кілька ключових заходів. По-перше, заплановано заміну близько 11 кілометрів труб, що становить близько 8% від загальної протяжності мережі в Корабельному районі. По-друге, у багатоповерхових житлових будинках буде встановлено 55 загальнобудинкових лічильників, оснащених системою дистанційного збору даних. Нарешті, проєкт передбачає заміну насосів на трьох водонапірних насосних станціях. Прогнозується, що ці зміни призведуть до економії коштів міського бюджету в розмірі близько 93 000 євро на рік.

«Данія взяла на себе особливе шефство над містом Миколаєвом та областю після того, як Президент Зеленський звернувся до парламенту Данії в напружені часи з відповідним проханням під час свого виступу в березні 2022 року. Відтоді цей патронат перетворився на унікальне багатогранне партнерство, яке охоплює різні сфери співпраці. Основна філософія партнерства між Миколаївщиною та Данією полягає в тому, що ми не повинні чекати, доки буде відновлено мир, аби сприяти зміцненню стійкості України. Тому Данія з гордістю підтримує черговий пакет допомоги, спрямований на підвищення надійності та сталості міської мережі водопостачання, яка обслуговує понад 70 000 мешканців міста-героя», сказав Йенс Мартін Альсбірк, Заступник Голови Місії Посольства Королівства Данії в Києві. 

«Цей проєкт є першим, що фінансується DSIF, і спрямований на відновлення постачання питної води для населення Миколаєва. Підписана грантова угода демонструє готовність DSIF сприяти відновленню Миколаєва зараз і в наступні роки в рамках загальної підтримки України з боку Данії», зазначила Аннеметте Дітлевсен, директора з інвестицій IFU.

«Питання водопостачання залишається пріоритетним для Миколаєва. Разом з нашими донорами та партнерами DSIF, урядом Данії та НЕФКО, направляємо всі наші зусилля, щоб відновити централізовану подачу питної води. Працюємо і над реконструкцією мереж, які значно постраждали внаслідок використання солоної води. Я дякую НЕФКО, що ми починаємо цей проєкт з реконструкції системи водопостачання і робимо це саме в Корабельному районі. Адже тут розподільча мережа перебуває в особливо поганому технічному стані, тож потребує заміни. Сподіваюсь, що реалізація цього проєкту дозволить зменшити втрати води та покращить послуги з водопостачання для більш ніж 70 тисяч миколаївців, що проживають в цьому районі», підкреслив Олександр Сєнкевич, міський голова Миколаєва. 

«З 2021 року НЕФКО керує грантовими коштами Danida Sustainable Infrastructure Finance (DSIF).  Разом ми працюємо над своєчасною та ефективною реалізацією цього останнього проєкту, який стане першою з кількох данських інвестицій в інфраструктуру Миколаєва, спрямованих на покращення водної інфраструктури Миколаєва, посилення її стійкості та розбудову спроможності міста реагувати на наслідки бойових дій. Наша мета – забезпечити гідний рівень послуг водопостачання для населення міста та внутрішньо переміщених осіб», запевнила Ірина Федоренко, інвестиційна радниця компанії НЕФКО.