НЕФКО відремонтувала гуртожиток та поліклініку у Чернівцях для потреб ВПО

24.05.2024   |  Новини

Чернівці – місто, де мешкає приблизно 264 000 осіб,  стало центром, куди стікалися внутрішньо переміщені особи (ВПО), зі сходу та півдня країни, де після повномасштабного вторгнення Росії спалахнули бойові дії. Щоб вирішити цю проблему, у рамках програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО, адміністративну будівлю у Чернівцях було переобладнано під гуртожиток для ВПО та відремонтовано поліклініку. Про це Property Times повідомили у пресслужбі НЕФКО.

«На початку війни в Чернівцях було офіційно зареєстровано понад 60 тисяч переселенців. Розмістити всіх було важко, і, оскільки всі орендовані квартири та готелі були зайняті, багато хто був змушений мешкати в наших дитячих садках, школах і релігійних установах. Тому цей проєкт є дуже важливим, щоб створити належні умови проживання для людей, які втекли від війни в Чернівці. Друга частина проєкту НЕФКО, яка передбачала ремонт поліклініки, також є важливою, оскільки заклад обслуговує як ВПО, так і чернівчан. Тепер вони мають доступ до якісних медичних послуг», – коментує міський голова Чернівців Роман Клічук.

У межах проєкту вартістю 1,49 млн євро в гуртожитку було встановлено нові вікна та двері, відремонтовано дах, зовнішні стіни та систему водовідведення, встановлено інженерні мережі та тепловий насос, модернізовано систему опалення, утеплено фасад та горище, проведено внутрішній ремонт і здійснено благоустрій території. У результаті було створено шістнадцять квартир, обладнаних необхідними меблями та технікою та придатних для розміщення приблизно 50 ВПО.

У діючій поліклініці, яка щоденно обслуговує в середньому 310 пацієнтів-переселенців на додачу до місцевих мешканців, було замінено двері та вікна, відремонтовано коридори та кабінети, створено дванадцять нових медичних кабінетів та закуплено медичне обладнання.

Нещодавно відкритий гуртожиток уже прийняв перших мешканців. Серед них – Світлана та Тетяна з Донецької області, які розповідають, як втекли від бойових дій та знайшли нову домівку в Чернівцях. «Квартира просто дивовижна, нам дуже подобається. Я дуже рада. Також чудово мати кухню, що для мене найголовніше», - каже Світлана.

Ще одна мешканка гуртожитку Тетяна – мама шістьох дітей зі Слов’янська. Їй уже вдруге довелося покинути рідний дім через війну. 2014 року, лише за рік після того, як вона придбала будинок для своєї великої сім’ї та завела невелике господарство, Тетяна мусила виїжджати з рідного міста, де точилися бойові дії, доглядаючи за маленькими дітьми в стресовій ситуації. Зрештою сім’я повернулася, сподіваючись, що більше не повторить цей досвід, але була змушена знову евакуюватися.

Переїхавши в нову квартиру, Тетяна сподівається нарешті зробити Чернівці своїм домом. «Квартира гарна, але поки ходимо по ній, як не по своїй. Нам потрібно трохи побути тут, щоб відчути себе як удома, але умови дуже хороші», – визнає Тетяна.

«Проєкт у Чернівцях надзвичайно важливий, бо завдяки йому люди, що залишили свої домівки, отримали прихисток, де зможуть розпочати життя з нової сторінки у відносній безпеці. Продовжуючи партнерство з НЕФКО та місцевою владою, Європейський Союз задовольняє нагальні потреби в житлі та соціальних послугах у країні. Ця програма не лише забезпечує постраждалих від війни фізичним притулком, але й дає їм надію та стабільність», – зазначає Жослен Корне, керівник відділу з питань реконструкції, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні.

«НЕФКО вже давно продуктивно співпрацює з Чернівцями в рамках екологічних та енергоефективних проєктів і вітає завершення ще одного успішного проєкту, який зменшує навантаження на місто щодо розміщення ВПО та надання їм соціальних послуг, – зауважує Ронні Нілссон, старший радник НЕФКО. – Ми задоволені результатами цього проєкту, який забезпечив українським переселенцям гідні житлові умови, щоб розпочати життя заново, та покращив медичне обслуговування як місцевих, так і нових мешканців».

Нагадаємо, раніше ми писали, що Фонд ЖИТЛО для ВПО розпочав роботу над новим проєктом з реконструкції закинутого будинку для літніх людей в селищі Мізяківські Хутори,