Офіси та магазини в Швеції перетворять на житло

30.12.2020   |  Новости

Під час пандемії в Швеції через онлайн-шопінг та віддалену роботу з'явилось  занадто багато порожніх магазинів і офісів, але при цьому недостатньо житла. За оцінками експертів, Швеції не вистачає близько 140 000 квартир, пише видання The Local.

Складні правила роблять вартість будівництва в Швеції однією з найвищих в Європі. Нульовий податок на нерухомість і зарегульований ринок оренди збільшили ціни на житло і практично подвоїли заборгованість домогосподарств, що принесло багатьом економічну нестабільність.

Переобладнання комерційних приміщень в житло могло б допомогти зняти зайвий тиск з ринку нерухомості. Національний житловий рада Швеції зараз вивчає складне будівельне законодавство країни, щоб зрозуміти, як в майбутньому можна використовувати порожні магазини і офіси в якості житла.

«Пандемія коронавіруса привела до того, що в багатьох секторах дистанційні процеси стають нормою, а це може означати, що є нерухомість, яку можна використовувати під житло», - заявив заступник міністра фінансів Швеції Пер Болунд.