Перевірка ДІАМ на будівництві: як це відбувається

05.03.2024   |  Новини
Інспектори Державної інспекції архітектури та містобудування проведуть перевірки двох об’єктів будівництва в столиці, на які неодноразово скаржилися громадські активісти. Про це повідомив у Фейсбуці віцепремʼєр-міністр — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Мінінфраструктури розповіло, як  відбуваються такі перевірки.
Інспектори Державна інспекція архітектури та містобудування України вже почали роботу з обʼєктом будівництва – Келіями Братського монастиря на території Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Що відбувається в межах перевірки обʼєкта?
Під час перевірки інспектори запитують в замовника будівництва необхідні документи для проведення перевірки. Станом на сьогодні замовник будівництва – НАУКМА – готує необхідні документи.
 Інспектори ДІАМ виходять на об’єкт будівництва для того, аби встановити, чи по факту будується те, що передбачено в проєктній документації. А також перевірити дотримання державних будівельних норм, стандартів, правил.
Інспектори вивчають матеріали/документи, що надав замовник. У разі необхідності додаткових матеріалів, інспектори ДІАМ можуть направляти запити у відповідні органи (наприклад, Мінкульт)
Хто залучений до проведення перевірки?
Від ДІАМ – головні інспектори будівельного нагляду, визначені у відповідному направленні для проведення позапланової перевірки.
Від замовника – керівник або уповноважений представник (обов’язково мають бути надані документи, що підтверджують повноваження).
Безпосередньо на об’єкті – в залежності від предмета перевірки на об'єкті будівництва мають бути відповідальний виконавець робіт або інші суб'єкти містобудування.
Крім цього, залежно від обставин, ДІАМ може запросити для участі у проведенні перевірки правоохоронні органи, органи місцевого самоврядування, тощо.
Також 7 березня перевірка в межах нагляду за будівництвом відбудеться щодо обʼєкту за адресою Генерала Шаповала, 1-3. Це будівництво багатоповерхового житлового комплексу безпосередньо на межі Солом’янського ландшафтного парку.