Підсумки та головні тези 4th International Sustainability Forum 

29.10.2024   |  Новини

24 та 25 жовтня в Києві та Гаазі вчетверте відбувся Міжнародний форум сталого розвитку (International Sustainability Forum 2024).  Форум вже четвертий рік поспіль організовує Асоціація експертів зі сталого розвитку (ASDE).

Захід зібрав понад 700 учасників – провідних експертів сталого розвитку, представників виконавчої та законодавчої влади України, бізнес-сектору України та ЄС, громадських організацій та асоціацій, програм ООН, а також дипломатів та журналістів.

Учасниками Форуму стали державні структури – Міністерство економіки України, Національний банк України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Асоціація НАБУ,  фінансові інституції та міжнародні організації – IFC, EBRD, GIZ, UNIDO, JICA, UNDP в Україні, Міжнародний фонд “Відродження”, українські та міжнародні компанії з різних секторів економіки, громадські організації та асоціації, фінансовий сектор та банки.

24 жовтня в рамках першого дня обговорювались вимоги до України у процесі євроінтеграції, потреби економічного зростання на засадах сталого розвитку, роль та вплив донорів під час війни та післявоєнного відновлення, залучення фінансування та партнерств, розкриття інформації ESG як шлях до соціальних та економічних змін.

25 жовтня форум у Гаазі відкрив Олександр Карасевич, Посол України в Королівстві Нідерланди. Другий день форуму був присвячений обговоренню тем співпраці для зміцнення стійкості та післявоєнного відновлення регіону, розбудова стійкої та сталої інфраструктури, інтеграція принципів циркулярної економіки та ресурсоефективності у стратегію відновлення України, роль розвитку людського капіталу у післявоєнному відновленні, вплив війни на продовольчу індустрію та сільське господарство.  

Основні тези форуму в Києві:

Олексій Соболев, Перший заступник Міністра економіки, наголосив на важливості реалізації Національного плану з енергетики та клімату для «зеленого переходу» України до 2030 року. Для реалізації понад 100 політик плану знадобиться близько 114 мільярдів євро, а ключовим є залучення партнерів та інвесторів.

Катерина Рожкова, Перша заступниця Голови Нацбанку, акцентувала на важливості соціальної відповідальності, включаючи сплату податків і законність дій, як для компаній, так і для громадян.

Роман Шахматенко з ПРООН відзначив, що процес відновлення повинен починатися вже зараз, зосереджуючись на підході 4R (Reconstruction, Recovery, Reforms, Returns) для підтримки стійкості України.

Володимир Мудрий, Голова правління Незалежної асоціації банків, підкреслив потребу в додаткових капітальних резервах і аудитах, щоб уникати «green washing» і забезпечити сталий розвиток.

Яна Коньок з ASDE презентувала дослідження про інтеграцію ESG у банківському секторі України: близько половини банків розуміють і впроваджують ESG, третина  активно займається соціальною відповідальністю.

Ксенія Багрій з AVgroup Consulting відзначила зростання попиту на соціальні та екологічні аудити, наголосивши, що нефінансова звітність стає конкурентною перевагою.

Основні тези форуму в Гаазі:

Марія Мала з Держенергоефективності підкреслила важливість відновлюваної енергетики та Фонду декарбонізації, який пропонує пільгові кредити для підтримки сталих енергетичних рішень.

Віктор Дума з Укргазбанку розповів про впровадження системи «зеленого» банкінгу, що підтримує енергетичну стійкість через співпрацю з ЄБРР і МФК.

Іма Хренова-Шимкіна з GIZ назвала п’ять ключових факторів для стійкості України: безпека, інновації, освіта, стійкість та узгодженість зусиль.

Сандра Колодзінські з RVO підкреслила значення циркулярної економіки, особливо в міських умовах, та роль уряду у сталих закупівлях і політиках.

Андрій Заріпов зі Світового банку зазначив важливість фінансової підтримки та знань для переходу до кліматично стійкого розвитку, зокрема в агросекторі, що відкриває додаткові можливості для фермерів через продаж вуглецевих квот.