Податковий комітет ВР вилучив скандальне питання про ПДВ на квартири

14.09.2021   |  Новости

Податковий комітет ВР вилучив скандальне питання про ПДВ на квартири з законопроєкту 5600. Про це  повідомила народна депутатка Олена Шуляк.

«Наші рекомендації та прохання почуті! Будь-які податки це завжди історія про кінцевого споживача  українця. Тому ми не могли дозволити піти на такі ризики. Тим паче, ця норма пагубно б вплинула і на ринок, і на розвиток іпотеки, і на економіку країни загалом. Закликаю колег підтримати пропозицію комітету в залі!»,  зазначила вона.

Раніше повідомлялось, що всього до документа подали 11 319 правок, повідомив народний депутат України Ярослав Железняк. Він надав шорт-лист найбільш значущих правок до проєкту закону(крім ПДВ): 

  1. Змінити оподаткування доходу від продажу сільгосппродукції. У цій нормі йдеться про продукцію, вирощену на великих ділянках (більш ніж 0,5 га). На думку критиків, вимога могла стосуватися літніх українців, які торгують овочами та фруктами з власних городів. Депутати запропонували замінити критерії відбору платників: встановлювати їх не за розміром ділянок, а за обсягом продажів (більш ніж на 12 мінімалок на рік, тобто 72 тис. грн).

  2. Прибрати норму, згідно з якою українці з городами в межах населених пунктів мали б платити мінімальне податкове зобов'язання – близько 1500 грн за га.

  3. Скасувати заплановане підвищення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

  4. Змінити вимоги до отримання бюджетного відшкодування ПДВ (податку на додану вартість). У першому читанні було встановлено, що право на таке відшкодування втратять ті, хто просто перепродує продукцію (без додатково обробки і т.д.). Тепер хочуть встановити граничну вартість переробки – не менше ніж на 8% від ціни товару.

  5. Скасувати норму, згідно з якою податкова отримувала право стягувати весь податковий борг без звернення до суду навіть після 1 дня прострочення. Тепер пропонується надавати таке право тільки в разі прострочення в 90 днів і більше.

  6. Не надавати податківцям право забороняти підприємству розпоряджатися своїм майном, якщо перевірка виявила недоплату податків до держбюджету.

  7. Прибрати норму про оподаткування земельних ділянок, якими користуються без наявності документів (тобто в разі самохвата).

Железняк впевнений, що комітет не зможе закінчити розгляд документа на цьому тижні (до 20 вересня). 


Читать другие новости

23.04.2021
При цьому діюча норма звільняє від оподаткування як первинний продаж доступного житла та житла з держфінансуванням, так і продаж об’єктів житлового фонду, крім ...
подробнее