Порахувати кількість відходів від руйнування будівлі відтепер можна в онлайн-калькуляторі
Коаліція Ukraine Support Team (UST) спільно з українською IT-компанією GlobalLogic розробила онлайн-калькулятор, який у кілька кліків дозволяє порахувати кількість відходів, утворених внаслідок руйнування будівлі або її частини. Калькулятор вже доступний користувачам на сайті UST.
Калькулятор розроблено на основі Методичних рекомендацій щодо оцінки обсягів відходів від руйнувань, створених експертами громадської ReThink, що є членами коаліції UST. Вони дозволяють зробити експрес-оцінку кількості відходів, що утворилися внаслідок руйнування будівлі, розрахунковим методом.
В основі Методології лежить японський підхід, що виводить норму утворення відходів від руйнувань на 1 метр квадратний залежно від типу будівлі. Цей інструмент допоможе громадам у звітуванні за Постановою No1073. Методологія дасть розуміння масштабів проблеми – скільки відходів від руйнувань досі лишається на місцях їх утворення (тобто на місцях влучань, що стоять не розібраними). Відтак планувати витрати на демонтаж, логістику та зберігання громадам стане простіше.
Крім того, сформує більш коректні статичні дані для держави, що дасть розуміння де та як будувати переробну інфраструктуру. Адже наразі офіційна статистика здебільшого формується з обсягів відходів від руйнувань, що демонтували та вивезли на місця тимчасового зберігання.
“Вже більше, ніж 500 людей пройшло навчання з використання цих Методичних рекомендацій на місцях, – говорить голова коаліції UST та співзасновниця ReThink Олена Колтик. – Розуміючи, що на громади й так зараз величезне навантаження ми розробили онлайн-інструмент, який додатково спростить їм процес обліку, а як наслідок звітування та планування майбутнього.”
Функціонал калькулятора дозволяє оцінити кількість утворених відходів від руйнувань: загальну та за окремими компонентами (як то бетон, цегла, метал, дерево, супутні відходи тощо) на основі лише двох показників: типу будівлі та площі забудови або руйнування.
Система також враховує процеси горіння та розраховує кількість азбестовмісних матеріалів, якщо такі були наявні у будівлях.
Раніше Property Times писала, будівельне сміття: вирішення проблеми залежить від політичної волі та готовності впроваджувати реформи.