Прокуратура повернула громаді землю у парку «Нивки», яку Київрада віддала під забудову

28.09.2021   |  Новини
Київська міська прокуратура у суді апеляційної інстанції домоглася задоволення позову про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради про передачу товариству в оренду земельної ділянки природно-заповідного фонду вартістю понад 17 млн грн, яка входить до території парку-пам’ятки «Нивки» та визнання недійсним договору оренди із забудовником.  Повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Установлено, що у грудні 2019 року Київська міська рада своїм рішенням передала земельну ділянку в оренду товариству для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями торгово-офісного призначення та підземним паркінгом. 
При цьому Київська міська рада без погодження з Кабінетом Міністрів України змінила цільове призначення вказаної ділянки, виключивши її з категорії земель природно-заповідного фонду. 
Прокуратура у своєму позові наголосила, що зазначена ділянка входить до території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Нивки» (східна частина), який є заповідним об’єктом, охороняється як національне надбання, входить до складу природно-заповідного фонду України, а також є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. 
Законодавцем надано особливий статус земельним ділянкам природно-заповідного фонду, на яких знаходяться об’єкти парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, який передбачає заборону будівництва, у тому числі житлово-громадської забудови таких ділянок. 
За таких обставин Північний апеляційний господарський суд погодився з доводами прокурора, скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позовні вимоги в повному обсязі.