Прокуратура виявила розкрадання 150 мільйонів на будівництві Подільського мосту

12.10.2021   |  Новини

Прокуратура оголосила підозру в розкраданні 150 мільйонів гривень на будівництві Подільського мосту керівництву комунального підприємства, генпідряднику та підрядникам. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури у Facebook.

«Подільською окружною прокуратурою міста Києва спільно зі слідчими Подільського УП ГУНП у м. Києві та УСР в м. Києві ДСР НП України у межах кримінального провадження за фактом привласнення коштів територіальної громади та службової недбалості під час здійснення будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро повідомлено про нові підозри першому заступнику керівника КП Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва, керівнику генпідрядної організації, а також вручено повідомлення про підозру двом керівникам підрядних організацій (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України)»,  йдеться у повідомленні.

Слідством встановлено, що у квітні 2017 між КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та генпідрядником укладено договір генпідряду щодо виконання робіт на об’єкті: «Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві».

На виконання цього договору у листопаді 2019 року генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів та інші допоміжні послуги.

Надалі, упродовж 2020 року, на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт з бюджету були перераховані кошти на загальну суму близько 148 млн грн.

При цьому, відповідно висновку комплексної судової будівельно-технічної експертизи, виконання робіт на вищезазначену суму не підтверджується документально та фактично, стверджують в прокуратурі.

Крім того, упродовж серпня-листопада 2020 року між замовником будівництва, генпідрядником та підрядниками складено та підписано акти приймання виконаних робіт з улаштування антикорозійного захисту металевих елементів несучих конструкцій прогонової споруди мосту.

Водночас, відповідно до висновку експертів, обсяги та вартість виконаних робіт не відповідають відомостям, зазначеним у документах. Сума завищення становить близько 1,8 млн гривень.

Загальна сума заподіяних столичному бюджету збитків за цими епізодами становить близько 150 млн гривень, заявили в прокуратурі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.