Пряничний будинок під прицілом війни: фото постраждалого Будинку письменників у Києві
1 січня 2025 року внаслідок російської атаки дронами в Києві було пошкоджено історичну будівлю Національної спілки письменників України, розташовану на вулиці Банковій.
Внаслідок обстрілу постраждала пам’ятка історії та архітектури, де свого часу працювали відомі українські письменники-фронтовики, такі як Андрій Малишко, Володимир Сосюра, Олесь Гончар та Павло Загребельний.
За словами голови Київського обласного відділення НСПУ Тетяни Фольварочної, будівля зазнала значних пошкоджень: вибито всі 83 вікна, зруйновано двері, стіни та стелі.
Маєток Лібермана, відомий також як «пряничний будинок», є пам’яткою архітектури, яка пережила радянську владу та Другу світову війну. Однак тепер він потребує реставрації через завдані пошкодження.
Письменниця Оксана Забужко зазначила, що саме в цій будівлі в 1989 році українська інтелігенція заснувала Народний рух України, який відіграв ключову роль у здобутті незалежності