Публікацію цін будівельних матеріалів пропонують зробити обов'язковою для всіх проєктів відновлення

09.04.2024   |  Новини


«Служби Агентства відновлення публікують всю проєктну документацію - разом з кошторисною частиною. Разом з тим важлива ініціатива, щоб всі державні замовники робили це. Важливо, щоб громадянське суспільство мало змогу бачити і контролювати ціни, які впливають на вартість реалізації проєкта. Важливо також ефективно аналізувати ціни на ринку до проведення процедури закупівель», – пояснює Валерія Іванова, заступниця Голови Агентства відновлення.

Незабаром держава стане найбільшим замовником відбудови, і країна розраховує на підтримку міжнародних партнерів. «Відтак маємо побудувати процеси відновлення, зокрема і закупівель, які відповідатимуть стандартам Євросоюзу: прозорі, підзвітні, ефективні», – йдеться у повідомленні Агентства.

Результатом за неповний рік втілення нових підходів в закупівлях для цивільного будівництва є вдвічі більше пропозицій на тендерах та сотні мільйонів гривень економії бюджетних коштів.

Команда Агентства відновлення накопичує експертизу й передає знання службам відновлення та іншим державним замовникам, громадам – через політики, процедури, методології й навчальні курси.


Незабаром всі напрацювання будуть представлені на новому сайті Агентства. Наразі Агенство відновлення презентує два продукти:

  • Посібник з відновлення - це спільна робота з ОМС, Службами відновлення і Kyiv School of Economics. Посібник містить чіткий алгоритм дій від планування проєкту до передавання в експлуатацію – всього чотири фази, а також кейси: https://www.facebook.com/share/GVjJgx55hRkdi2LQ/?mibextid=WC7FNe Вже розпочато роботу над другою, покращеною редакцією.
  • Методологія з закупівель будівництва житла і соціальної інфраструктури - зараз ці методологічні рекомендації опрацьовує робоча група Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України і Міністерство економіки України, щоб зробити ці рекомендації правилом для всіх державних замовників: https://www.facebook.com/share/QHgjN8RGQGj5L6P5/?mibextid=WC7FNe