Ринок сухих будівельних сумішей у 2024 році —  доповідь на конферeнції Budmix

13.11.2024   |  Новини

У 2024 році ринок сухих будівельних сумішей в Україні продемонстрував значне зростання завдяки запуску нових виробничих потужностей та інвестиціям як з боку вітчизняних, так і іноземних компаній. Про це йшлося у доповіді Юрія Щиріна (АІМ) на 14-щорічної конференції для учасників ринку будівельних сумішей, архітектурних покриттів та утеплювачів Budmix. Property Times є інформаційним партнером заходу.

Нові виробництва

Цього року було відкрито три нові заводи з виробництва сухих цементних сумішей. Серед них особливо варто виділити проект із залученням іноземного інвестора — групи Onur Group, яка розпочала виробництво у Тростянці, Львівська область. Це виробництво стало одним із найважливіших інвестиційних проектів регіону, зміцнивши позиції України на ринку будівельних матеріалів.

Також у сегменті сухих гіпсових сумішей зафіксовано відкриття трьох нових виробничих ліній. Вони розташовані в Івано-Франківській та Львівській областях, що позитивно вплинуло на регіональний розвиток та створення нових робочих місць.

Показники виробництва

За підсумками 2024 року загальний обсяг виробництва сухих будівельних сумішей в Україні склав 951 тис. тонн. Із цього обсягу:

  • 658,2 тис. тонн припадає на сухі цементні суміші;

  • 291,8 тис. тонн — на суміші на гіпсовій основі.

Лідери ринку

Топ-виробники сухих цементних сумішей залишаються незмінними вже кілька років, і серед них — компанії:

  • Henkel

  • Polimin

  • Kreisel

  • Siltek

  • Baumit

Примітно, що у 2024 році до цього списку додався новий гравець — ACTU, який є частиною групи Onur Group. Це вказує на високу конкуренцію та динамічність ринку, а також на привабливість України для іноземних інвесторів.

Топ-виробником сумішей на гіпсовій основі традиційно залишається компанія Knauf. Збільшення обсягів експорту з Туреччини також суттєво вплинуло на ринок і розширило доступні варіанти для будівельних компаній та приватних споживачів.

Зростання експорту

У 2024 році спостерігалося помітне збільшення імпорту будівельних матеріалів з Туреччини. Це дало можливість збільшити вибір продукції на ринку та підвищити конкуренцію між виробниками, що позитивно вплинуло на ціни та якість пропонованих матеріалів.