Суд наказав знести котеджі на заповідній території Києва
У справі за позовом Дніпровської окружної прокуратури міста Києва Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення, яким відповідача зобов’язано знести будівлі загальною площею 500 кв.м, самочинно побудовані на ділянці водного фонду в Урочищі «Горбачиха», що у Дніпровському районі столиці, пише Property Times з посиланням на Київську міську прокуратуру.

Йдеться про чотири житлові будинки, будинок охорони та господарські приміщення, зареєстровані за фізичною особою на підставі рішення третейського суду та ухвали Бориспільського міськрайонного суду Київської області. Згодом право власності на ці домоволодіння перейшло до громадської організації та надалі до обслуговуючого кооперативу на підставі договорів купівлі-продажу. Усі ці будівлі розміщені на земельній ділянці площею майже 13 га та вартістю понад 50 млн грн.

Власники нерухомості вживали заходів для заволодіння земельною ділянкою під самочинно збудованою нерухомістю, звертаючись до Київської міської ради за дозволом на розроблення проєкту землеустрою, та не отримавши позитивну відповідь, самі замовили технічну документацію на землю.
При цьому, Київська міська рада не приймала будь-яких рішень щодо передачі спірної земельної ділянки у власність чи у користування зазначеним фізичним/юридичним особам, правовстановлюючі документи на землю їм не видавалися та не реєструвалися.

Оскільки суди підтримали позицію прокуратури, ділянку мають звільнити від усіх самочинно збудованих споруд, усунувши таким чином столичній громаді перешкоди для користування нею.
Урочище «Горбачиха» згідно з рішенням Київської міської ради народних депутатів XVI сесії ХХІ скликання від 17.02.1994 № 14 «Про створення, резервування та збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в м. Києві» зарезервоване для заповідання.
Слідкуйте за новинами в нашому Telegram