Топ-менеджеру банку «Аркада» повідомили про підозру в розтраті 22 мільйонів

13.05.2021   |  Новости

Колишньому першому заступнику Голови Правління Банку «Аркада» повідомлено про підозру в розтраті 22 млн грн   шляхом зловживання службовим становищем, вчиненої за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).  Про це повідомляє пресцентр СБУ. 

Згідно з матеріалами слідства, ексголова правління банку «Аркада» спільно з першим заступником організували і налагодили механізм протиправної розтрати коштів учасників фондів фінансування будівництва із залученням підконтрольних юридичних осіб.

«Так, зазначеними посадовими особами банку реалізовані дві програми лояльності із залученням коштів Фонду фінансування будівництва, за умовами акції, вартість квадратного метра площі квартир становить від 169,75 грн до 190,55 грн, що підтверджується укладеними договорами інвестування будівництва між банком і довірителями», — йдеться в повідомленні.

Разом з тим, у зв’язку з невиконанням довірителями умов акційних програм банком ухвалено рішення про розірвання договорів інвестування та повернення довірителям коштів, однак, банком безпідставно повернуто довірителям кошти в сумі 22 млн грн, що вдесятеро перевищує суму інвестованих коштів.

Раніше в Офісі генерального прокурора повідомляли про завершення досудового розслідування стосовно колишнього голови правління банку «Аркада» та ще 8 осіб з приводу присвоєння 72 млн грн.