Торговельні центри почали підготовку до наступного опалювального сезону
Торговельні центри почали підготовку до наступного опалювального сезону та можливих тривалих відключень електроенергії. Property Times з’ясував, які заходи вживають українські ТРЦ. Про це йшлося у бліцопитувані в телеграмі видання.
Микола Якименко, в.о. керівника департаменту девелопменту, в.о. директора з експлуатації групи компаній Arricano в Україні, повідомив, що для забезпечення електроживлення ТРЦ у 2022 році на кожному проєкті встановили генератори, що дозволяє підтримувати мінімальний рівень електропостачання під час віялових відключень.
«Для зниження рівня споживання енергоносіїв планується:
- Зниження температури в приміщеннях до 16–18 градусів з урахуванням категорії товарів у магазинах (наприклад, у магазинах нижньої білизни температура може бути вищою);
- Максимальне використання рекуперації та рециркуляції на вентиляційному обладнанні, що дозволить використовувати внутрішнє тепло для підігріву повітря, таким чином регулюючи теплоносій та природний газ;
- Зниження температури до максимально допустимого рівня в технічних приміщеннях та коридорах;
Зниження температури гарячої води або часткове відключення будівлі від гарячого водопостачання;
Пошук та усунення місць втрат тепла.
За необхідності, у ТРЦ Arricano будуть відкриті Energy Space — соціальні простори, де відвідувачі зможуть заряджати гаджети, працювати, підігрівати їжу або проводити час із дітьми».
Петро Михайлишин, генеральний директор ТОВ «Епіцентр К», зазначив, що у всіх торгових центрах мережі «Епіцентр» встановлені дизельгенератори, які вмикаються при відключенні централізованого енергопостачання.
«Також заплановано закупівлю газопоршневих електростанцій потужністю від 1 до 6 МВт для забезпечення електроенергією виробничих підприємств та ТЦ. Крім того, на дахах ТЦ встановлено шість сонячних електростанцій загальною потужністю 6,8 МВт, що дозволяє замістити до 30% споживання електроенергії. У 2024–2025 роках планується оснастити сонячними панелями ще 16 ТЦ та логістичний центр, збільшивши загальну потужність власних СЕС на 25 МВт, а в майбутньому встановлювати наземні сонячні електростанції для потреб виробничих підприємств».
Олексій Пашунов, керівний директор ТРЦ DREAM, відповів: «Для підготовки до зимового періоду в обох частинах DREAM встановлені генератори. Наразі налаштовуються процеси для усунення аварійних ситуацій. Протягом тижня буде встановлено додатковий генератор у DREAM yellow. Генератори з системою фільтрації виключають попадання токсичних речовин у повітря, а вихлопні труби встановлені на максимальній висоті для уникнення попадання диму в квартири сусідніх будинків. Обидва DREAM мають energy-хаби, де завжди є електроенергія, можливість заряджати пристрої, питна вода та комфортна атмосфера. Для заощадження електроенергії зменшується освітлення фасадів ТРЦ, вимикаються вивіски, а партнери залучаються до мінімізації використання електроенергії».
Ілона Антонюк, менеджер з корпоративної соціальної відповідальності «НУУД Україна», розказала: «Для підготовки до зимового періоду рекомендується провести інспекцію та обслуговування опалювальних систем, перевірити котли, радіатори та теплопункти. Важливо перевірити утеплення приміщень, ізоляцію дверей та вікон для мінімізації тепловтрат. Встановлення систем резервного електропостачання, таких як генератори, забезпечить безперебійну роботу об’єктів у випадку відключення електроенергії. Рекомендується перевірити системи водовідведення, очищувати водостоки та каналізації для уникнення замерзання. Також необхідно мати запаси протиожеледних матеріалів (пісок, сіль, хімічні реагенти) для боротьби з льодом. Ці заходи допоможуть зберегти тепло та безпеку для відвідувачів і персоналу торгових центрів».