На Вінниччині запустили біогазову електростанцію на буряковому жомі та силосі

02.12.2019   |  Новости

У Юзефо-Миколаївці (Вінницька область) цукровий завод ввів в експлуатацію біогазовий комплекс на буряковому жомі та силосі з подальшим виробництвом електроенергії. Офіційне відкриття першої черги потужністю 3,2 МВт на базі ТзОВ «Юзефо-Миколаївська АПК» відбулося 28 листопада, передає vin.gov.ua.

Голландська технологія отримання біогазу дозволяє переробляти не тільки відходи, а й вторинні матеріальні ресурси агропромислового виробництва з коефіцієнтом трансформації більше 75%.

Це перша біогазова електростанція в Україні, яка побудована і оснащена українським технологічним обладнанням на 65% по закордонним європейським ліцензіям. Обладнання виготовлено Козятинським машинобудівним підрозділом Української технологічної компанії. Біогазовий комплекс перероблятиме мелясу, гичку, пожнивні залишки, силос, а головне — жом місцевого заводу, заводів Гайсина, Саливінки та Жданівки.

Реалізація проекту створила робочі місця для 50 співробітників та близько 500 працівників. Крім електроенергії, вироблятиметься теплова енергія та ефективне органічне добриво — активна біомаса мікроорганізмів та гумінових кислот. В біореакторі гумус формується за лічені дні. Добрива повертаються назад в ґрунт та відновлюють чорнозем. Переробка сировини на біогаз та органічні добрива може забезпечити заміну мінеральних добрив не менше як на 65%, що є надійним підґрунтям для енергетичної та екологічної безпеки.

Електростанція на біогазі частково покриватиме енергетичні потреби цукрового заводу. Планова проектна потужність другої черги комплексу складе 2 МВт. ТОВ «Юзефо-Миколаївська біогазова компанія» інвестувала 11 млн євро у будівництво біогазового комплексу. 


Читать другие новости

26.05.2020
Будівля XIX століття перебуває в приватній власності, декілька років назад вже була невдала спроба продати палац за шість з половиною мільйонів гривень
подробнее
26.05.2020
Зекономлені на оренді понад 400 тис. грн на рік інвестор зможе направити у розвиток сонячної електростанції чи прискорення будівництва
подробнее
16.04.2020
Місто відкрито продало приміщення на аукціоні з дотриманням обов’язкової вимоги — збереження пам’ятки архітектури місцевого значення та проведення реставраційни...
подробнее