У КБУ пройшов круглий стіл присвячений темі технічного регулювання у будівельної галузі
14 листопада, у Всесвітній день якості, у медіа-залі КБУ пройшов круглий стіл «Діалог бізнесу та влади щодо технічного регулювання у будівельної галузі. Ризики. Перспективи та можливості».
Країна невпинно наближається до гармонізації законодавства з Європою. Нагадаємо, Україна взяла на себе зобов’язання в рамках асоціації з ЄС гармонізувати стандарти щодо будівельних виробів, відповідно до регламенту № 305 (документ про перехід до цивілізованого ринку будівельних виробів). Імплементація його положень має завершитися до 2020 року. Як наголосила заступник голови керівної ради НОС Ірина Лагунова, є велика ймовірність прийняття відповідного законопроекту вже цього року. За її словами, текст законопроєкту, який підготований під керівництвом народного депутата Олени Шуляк, на 98% співпадає з 305 регламентом, і якщо він буде внесений у найближчий час, то може бути прийнятий Верховною Радою до кінця року. Після цього мають бути розроблені та прийняті ще біля 20 нормативних актів.
Одначе, наголосила вона, до «промислового безвізу» і цього замало. Мають бути гармонізовані всі стандарти будматеріалів, а їх більше 600. Але, на сьогодні гармонізовано лише 44%, а «відкритою» для ЕС вважається країна, яка забезпечила гармонізацію більше 80% стандартів. «Є у нас галузі, які вже виконали своє „домашнє завдання“, Укрцемент, УЦСС. Але до фіналу ще далеко. При цьому треба розуміти: у держави нема ресурсів оплачувати гармонізацію всіх стандартів. Тож виробники мають підключатися у повну силу», — відмітила Лагунова.
Раніше Property Times розказував, що сталося після того, як ринок будматеріалів залишився без контролю якості.