На найближчій сесії Київрада розгляне проєкт рішення про визначення переліку об’єктів культурної спадщини ХІХ-ХХ століття, яким може загрожувати знищення або пошкодження й запровадить мораторій на їх реконструкцію. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.

Мораторій діятиме до повного дослідження та визначення історичної та культурної цінності об’єктів, що увійдуть до списку. Мораторій також поширюватиметься на капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів.

Надалі здійснення робіт на таких об’єктах повинне відбуватися тільки після громадського обговорення у порядку, який визначить Київрада.

Кличко також прокоментував знесення садиби Барбана на вулиці Обсерваторній, що сталося сьогодні вночі. За словами мера, міська влада скликала комісію щодо цього питання, але представники забудовника проігнорували засідання. Кличко також заявив, що його «дивує бездіяльність поліції в цій ситуації, яка не припинила незаконне знесення».

«До речі, будівля, яку було варварськи знесено забудовником сьогодні вночі, не була внесена Міністерством культури до Реєстру об’єктів культурної спадщини. І Мінкульт погодив історико-містобудівне обґрунтування і проєктну документацію об’єкта будівництва на Обсерваторній, 6», – додав Кличко, відповідаючи на закиди Мінкульту.

Вранці міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що відчуває «сором за столичну владу, яка не в змозі стримати оскаженілих забудовників».

Натомість КМДА звинувачує Мінкульт у тому, що той не розглядає подання КМДА про надання охоронного статусу 1469 об’єктам. «Місцева влада не має важелів впливу в такій ситуації», – нарікає Кличко.