У Нацбанку розповіли, що облікова ставка могла бути вищою

01.02.2022   |  Новини

Правління Національного банку України 20 січня оголосило про рішення підвищити облікову ставку на 1 п.п. — до 10%, при тому, що більшість членів Комітету з монетарної політики (КМП) напередодні під час дискусії висловилися за підвищення ставки до 11%.

Як повідомляється на офіційному сайті регулятора, таке рішення було ухвалено через стабілізацію ситуації на валютному ринку.

«Членами Правління НБУ додатково враховувалася динамічна зміна вартості українських активів і ознаки стабілізації на валютному ринку, які з’явилися протягом другої половини дня 19 січня і вранці 20 січня. За таких умов посилився ризик, що несподівано жорстка реакція з боку НБУ може бути невірно сприйнята учасниками ринку і спричинить небажану їх реакцію», — йдеться в повідомленні.

За даними пресслужби регулятора, семеро членів КМП висловилися за підвищення облікової ставки до 11% в січні, двоє – до 10% і один — до 12%.

У Нацбанку зазначають, що Комітет з монетарної політики є дискусійним майданчиком, на якому його члени висловлюють свої думки щодо оптимального рішення щодо ставки. Водночас дискусія на КМП не є голосуванням за проєкт рішення з монетарних питань у класичному розумінні діяльності комітетів, які приймають рішення.

У липні 2021 року Нацбанк підвищив облікову ставку до 8% річних.

Голова Нацбанку Кирило Шевченко заявив, що це продиктовано посиленням інфляційного тиску і прагненням привести інфляцію до планових 5% в 2022 році.