Через пандемію старт декількох масштабних ЖК у Києві за участю іноземних інвесторів був відкладений

10.12.2020   |  Новини

У зв'язку з пандемією  старт декількох масштабних житлових проектів в Києві у 2020 році за участю іноземних інвесторів був відкладений на невизначений термін. Про це повідомив керуючий партнер Caspian Service в Україні Чингіз Кішіев.

Крім тривалого карантину, і пов'язаної з ним невизначеністі, ще однією важливою причиною припинення планів іноземних інвесторів експерт вважає незавершеність реформи Державної архітектурно-будівельної інспекції.
Він вважає, що обсяг іноземних інвестицій в первинний ринок житла України багато в чому буде залежати від ефективності проведених реформ в сфері містобудування, реалізації планів по ревіталізації промислових зон і реконструкції застарілого житлофонду, а також від розвитку іпотеки, загальної економічної і політичної ситуації в країні.

«Іноземним інвесторам, які готові інвестувати в житлове будівництво України, дуже важливі прозорі і зрозумілі умови ведення бізнесу, установка нових правил, які дозволять реалізувати амбітні і знакові проекти не тільки для України, а й для всього пострадянського простору», - сказав Чингіз Кішіев.

Чингіз Кішіев звернув увагу, що сьогодні українському житловому сегменті нерухомості представлено всього лише близько 10 іноземних девелоперів, які реалізовують власні проекти, або проекти в партнерстві з українськими компаніями. При цьому 4 з них працює безпосередньо в Києві.

За його прогнозами, в 2021 році, якщо не виникне якихось форс-мажорних обставин, в Києві і найближчому передмісті намічений старт десяти масштабних проектів житлового будівництва загальною площею близько 500 тис. кв. м, повне або часткове фінансування яких буде здійснюватися іноземними інвесторами. Сумарна сума інвестицій в будівництво нових проектів в 2021 році може перевищити 20 млн доларів.

Експерт розповів в перспективі 5-10 років до 1/3 всього нового житла буде реалізовуватися за участю іноземних компаній. Це відбудеться тільки при сприятливій політико-економічній кон'юнктурі.

«У перспективі декількох років при оптимальних умовах для бізнесу, обсяг іноземних інвестицій в житловий сектор України може збільшиться в кілька разів — до 100-120 млн доларів на рік», - зазначив Чингіз Кішіев.

5 головних причин, що дозволяють говорити про високий потенціал українського ринку

Він також назвав 5 головних причин, що дозволяють говорити про високий потенціал українського ринку будівництва житла для іноземних компаній:

1) відносно висока, за мірками країн ЄС, США та Канади, прибутковістю проекту: до 25% в сегменті комфорт-класу і до 40% в категорії елітного житла,

2) можливість реалізувати знаковий і сучасний проект, встановивши нові якісні стандарти для всього українського ринку,

3) очікуване завершення реформ в містобудуванні, заснованих на створенні прозорих умов для роботи девелопера,

4) розвиток іпотечного кредитування, що може дозволити більшій кількості громадян стати власниками нових квартир,

4) ментальна особливість українців, які націлені стати власниками житла, а не орендарями,

5) висока потреба населення України у власному якісному житло.

За його словами, іноземні девелопери, реалізовуючи свої проекти за сучасними стандартами якості будівництва, здатні каталізувати перехід українських компаній на активне впровадження нових технологій, що використовуються в будівництві. Це BIM-технології (інформаційне моделювання будівель при використанні інтелектуальних 3D-моделей), нові стандарти енергозбереження та екологічної «чистоти», застосування штучного інтелекту, використання роботизації та ін.

Крім цього, особливе місце займають створення еко-системи майбутнього житлового комплексу: гармонія зовнішнього вигляду житлових будинків з навколишнім і внутрішнім простором забудовується району. Також, якщо це буде потрібно, нове будівництво стане «локомотивом» якісних змін існуючої системи міста.

«Зараз у світі одна з головних тенденцій будівництва житла — це формування нового середовища життя, яка стане і журналістам зміну менталітету городян. Велике місто, столиця перестає бути історичним лабіринтом, адміністративно-промисловим хабом, він стає «зручним», комфортним для життя. Місто стає універсальним простором, в якому враховані інтереси більшості його жителів», — підкреслив експерт.

Чингіз Кішіев підкреслив, що іноземні компанії націлені на те, щоб створювати в Україні передові проекти, що відповідають сучасним світовим стандартам житлового будівництва.

«Іноземні компанії для українського ринку — це не просто наявність достатнього обсягу коштів на реалізацію проекту. Роль міжнародного девелопмента варто розглядати значно ширше: іноземні компанії привносять в український ринок нові стандарти якості житла. При цьому вони орієнтовані на потреби середнього класу, який становить основу економіки розвинених демократичних держав. Життєве середовище, оточення, якість життя — формують свідомість. Тому можна стверджувати, що іноземний девелопмент, реалізуючи в Україні житлові проекти європейських стандартів і якості, можуть надавати сприятливий вплив на формування нового покоління середнього класу в Україні », — резюмував Чингіз Кішіев.