У Харкові планують збудувати підземне місто зі школами та торговими центрами

27.05.2024   |  Новини

У Харкові планують збудувати підземне місто площею 236 тисяч км². За проєктом там планують розмістити школи, парк, лікарні, торгові центри та коворкінг. Зайти до нього можна буде зі станції метро, а на поверхні облаштують паркову зону. Про це пише Укрінформ.

КУ «Харківська інвестиційна агенція» презентувала проєкт безпечного підземного містечка  Shelter Park на міжнародному українсько-люксембурзькому бізнес-форумі.

«Він поєднує в собі безпечний громадський простір, із закладами освіти та медицини, там є також комерційна складова, тобто торговельні площі. Підземне містечко включає навіть житловий фонд», - розповіла директор Харківської інвестиційної агенції та депутат обласної ради Тетяна Столяренко. 

За її словами, площа забудови сягатиме 36 тисяч квадратних метрів, а вхід до неї буде одразу з підземної станції метро, тому комплекс буде цілком безпечним. На поверхні буде розбита паркова зона. Проєкт розробила група харківських архітекторів.

«Ми його ще будемо вдосконалювати, звичайно, але в нинішніх реаліях ми повинні, не дивлячись ні на що, робити так, щоб життя у нашому місті було безпечним, інклюзивним, екологічним і комфортним», - наголосила депутатка.