Укрпошта побудує 7 нових логістичних центрів, але відмовиться від поштамтів

17.05.2019   |  Новини

«Укрпошта» у майбутньому планує відмовитись від будинків поштамтів та центрів обробки пошти як морально застарілої нерухомості, повідомив глава компанії Ігор Смілянський на презентації річного звіту компанії.

Історично сортувальні центри будувались біля залізничних вокзалів, але зараз Укрпошта зовсім не використовує послуги залізниці. До того ж сам конструктив сортувальних центрів не відповідає викликам сучасності. «У Дніпрі у нас 9-поверховий сортувальний центр, з кожним поверхом знижується ефективність обробки на 20–30%. А лифти? У цьому будинку вони старші за мене. У Києві центральний термінал біля вокзалу, 7 поверхів, 15 тис.кв.м, займає 3 га землі у центрі столиці», — навів приклади Смілянський.

Сучасні логістичні центри — одноповерхові, але у центрах міст знайти такі ділянки неможливо та не має сенсу шукати. Зараз експерти за кредит ЄБРР аналізують ситуацію у країні з точку зору оптимізації логістики. За словами Смілянського, замість існуючих 35 логістичних центрів буде запропоновано побудувати нові 7–8. Десь у червні акціонеру будуть представлені ці пропозиції як частина нової стратегії, з розрахунками, де будуть знаходитися нові термінали, скільки коштує їх створення. Зараз через фінансові причини заморожено будівництво терміналу у Львові. Як тільки буде вирішено питання фінансування — цей проект буде активовано, другий у черзі — новий термінал у столиці.

Аналогічне відношення — до всіх поштамтів у обласних центрах, включаючі Головпоштамт на Майдані Незалежності.

«Навіщо сидіти всій „Укрпошті“, зокрема й головному офісу, в центрі Києва? Вважаю, що в центрі Києва таку чудову будівлю можна набагато краще пристосувати під потреби киян і самого міста. Можна готель побудувати або пристосувати існуючу будівлю, наприклад. Нагадаю світовий досвід: Трамп побудував готель у Вашингтоні на місті головпоштамту за 1,5 млрд доларів», — сказав Смілянський. До того ж, розташування сортувального центру на Майдані не зручно з точки зору логістики. Перекриття центру з будь-якої причини, будь-то демонстрації або марафон, стопорить доставку пошти.

Аналогічні проблеми — у поштамтів і сортувальних центрів у регіонах, які історично розміщені у центрах міст. «Там можна відкрити чудові офіси, готелі. Й абсолютно не потрібно, щоб туди з’їжджалися всі вантажівки „Укрпошти“, псували цим міський трафік», — вважає гендиректор «Укрпошти». Для отримання можливості продати або закласти у залог невикористовуване або збиткове майно «Укрпошта» має отримати дозвіл уряду, оскільки наразі компанія не має на це прав.


«У нас 1 млн 300 тис. кв.м. нерухомості. Ми залишимо тільки ту, яку використовуємо в оперативної дільності», — сказав Смілянський.