Україна буде впроваджувати підходи, що укріплять енергетичну безпеку

20.01.2021   |  Новини

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов взяв участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс». Урядовці обговорили, як Україна спільно з Європейським Союзом буде впроваджувати підходи, що укріплять спільну енергетичну безпеку.

Європейський зелений курс передбачає, що країни мають розвиватись на основі інноваційних технологій, що не шкодять довкіллю. ЄС ставить перед собою амбітні цілі — досягнення повної декарбонізації будівель (без споживання нафти, газу та вугілля) до 2050 року.

«Україна має синхронізувати власні стратегії розвитку з принципами Європейського зеленого курсу. Зокрема це стосується напрямів, якими опікується Мінрегіон, а саме — підвищення енергоефективності будівель та трансформація вугільного сектору, включаючи перетворення вугільних регіонів на інвестиційно привабливі території. А також підвищення енергоефективності систем тепло- та водопостачання», — наголошує Олексій Чернишов.

У Європі, так само як і в Україні, близько 40% споживання енергії — житлові будівлі. Тому саме підвищення енергоефективності, зокрема запуск «Хвилі реновації» житлових та громадських будівель, стало для Європи одним із пріоритетних напрямів реалізації нових амбітних кліматичних цілей відповідно до Європейської зеленої Угоди.

«Мінрегіон уже розробляє необхідні національні стратегічні документи. Невдовзі, на розгляд Уряду буде представлено проєкт Стратегії термомодернізації будівель до 2050 року, яка окреслить політику держави в цій сфері та дасть відповіді на питання, що саме ми будемо робити і які очікуємо результати. Щоб втілити цю стратегію у життя Мінрегіон працює над Державною цільовою програмою до 2030 року. Цей документ буде містити конкретні кроки щодо термомодернізації житлових будинків, строки та необхідні ресурси», — зазначає Олексій Чернишов.