«Укрзалізниця» оприлюднила проєкт реконструкції центрального вокзалу Києва

11.12.2019   |  Новости

Керівник ПАТ «Укразалізниця» Євген Кравцов опублікував рендер проєкту реконструкції Центрального залізничного вокзалу. Той самий проєкт реконструкції Вокзальної площі Кравцов вже оприлюднював у березні 2019 року з анонсом початку робіт у липні. Тоді у громадськості було багато пропозицій і зауважень, які на даний момент не врахували, пише Хмарочос.

Наступними кроком Кравцов назвав реконструкцію привокзальної площі, передання частини площ у концесію і будівництво торгівельно-розважального центру на базі залізничного вокзалу.

За словами керівника Укразалізниці, в найближчі декілька місяців через систему Prozorro оберуть партнера, який візьме в оренду торговельні площі на Центральному, Південному вокзалі та конкорсі (понад 10 тис квадратних метрів). 

Торговельні точки, які псують інтер’єр, обіцяють ліквідувати, а зручні та невикористовувані площі — комерціалізувати (як-от багажне відділення, де зараз проходить виставка Ukraine WOW). За підрахунками Укразалізниці потенційний орендар витратить близько 70 млн грн на облаштування нових торговельних місць.

Кравцов розраховує на збільшення доходу в сім разів після реконструкцію вокзалу зсередини.

«Наразі ж з початку 2019 року вокзал завдав компанії більше 87 млн грн збитків. Чому не робили цього раніше: бо в нас були зв’язані руки політичною бюрократією. Отримали дозвіл — готові до роботи. З цікавого: деякі орендарі мали „контракти“ за максимально низькою ціною на 25 років. Тому зараз ще триває робота в цьому напрямі», — пояснив керівник Укрзалізниці.

До кінця року Укрзалізниця обіцяє публічно представити на обговорення громадськості всі етапи реконструкції.

У березні транспортні спеціалісти й активісти, побачивши рендер проєкту у Facebook, нарікали, що рішення прийняли без архітектурного конкурсу, а також звертають увагу, що на площу не збираються заводити трамвайні колії. Зараз пасажирам трамвая доводиться йти через довгий перехід з вулиці Старовокзальної, щоб потрапити на Вокзальну площу та на станцію метро.

Наступними кроком Кравцов назвав реконструкцію привокзальної площі, передання частини площ у концесію і будівництво торгівельно-розважального центру на базі залізничного вокзалу.


Читать другие новости

17.01.2020
Проектна пропускна спроможність нового мостового переходу становитиме до 60 тисяч авто на добу
подробнее
15.01.2020
До команди Arricano Наталія Денисів приєдналася у червні 2017 року на посаду фахівця із оренди, а у 2019 року обійняла посаду заступниці директорки даного Депар...
подробнее
15.01.2020
Серед іншого в будівлі пропонують створити освітньо-культурні заклади з просторами для лекцій та коворкінгом, музей Київпроекту, місця для сімейного й дитячого ...
подробнее
14.01.2020
Орендарі ТРЦ повинні мати страховку. З огляду на подібний інцидент — це найпростіший і законний спосіб компенсувати збитки
подробнее