«Укрзалізниця» оприлюднила проєкт реконструкції центрального вокзалу Києва

11.12.2019   |  Новости

Керівник ПАТ «Укразалізниця» Євген Кравцов опублікував рендер проєкту реконструкції Центрального залізничного вокзалу. Той самий проєкт реконструкції Вокзальної площі Кравцов вже оприлюднював у березні 2019 року з анонсом початку робіт у липні. Тоді у громадськості було багато пропозицій і зауважень, які на даний момент не врахували, пише Хмарочос.

Наступними кроком Кравцов назвав реконструкцію привокзальної площі, передання частини площ у концесію і будівництво торгівельно-розважального центру на базі залізничного вокзалу.

За словами керівника Укразалізниці, в найближчі декілька місяців через систему Prozorro оберуть партнера, який візьме в оренду торговельні площі на Центральному, Південному вокзалі та конкорсі (понад 10 тис квадратних метрів). 

Торговельні точки, які псують інтер’єр, обіцяють ліквідувати, а зручні та невикористовувані площі — комерціалізувати (як-от багажне відділення, де зараз проходить виставка Ukraine WOW). За підрахунками Укразалізниці потенційний орендар витратить близько 70 млн грн на облаштування нових торговельних місць.

Кравцов розраховує на збільшення доходу в сім разів після реконструкцію вокзалу зсередини.

«Наразі ж з початку 2019 року вокзал завдав компанії більше 87 млн грн збитків. Чому не робили цього раніше: бо в нас були зв’язані руки політичною бюрократією. Отримали дозвіл — готові до роботи. З цікавого: деякі орендарі мали „контракти“ за максимально низькою ціною на 25 років. Тому зараз ще триває робота в цьому напрямі», — пояснив керівник Укрзалізниці.

До кінця року Укрзалізниця обіцяє публічно представити на обговорення громадськості всі етапи реконструкції.

У березні транспортні спеціалісти й активісти, побачивши рендер проєкту у Facebook, нарікали, що рішення прийняли без архітектурного конкурсу, а також звертають увагу, що на площу не збираються заводити трамвайні колії. Зараз пасажирам трамвая доводиться йти через довгий перехід з вулиці Старовокзальної, щоб потрапити на Вокзальну площу та на станцію метро.

Наступними кроком Кравцов назвав реконструкцію привокзальної площі, передання частини площ у концесію і будівництво торгівельно-розважального центру на базі залізничного вокзалу.


Читать другие новости

05.08.2020
Компанія CBRE Ukraine представляла інтереси компанії IWG, яка є найбільшим у світі постачальником гнучких робочих просторів.
подробнее
04.08.2020
Кінотеатр буде відкритий у партнерстві з всесвітньовідомим брендом SAMSUNG
подробнее
04.08.2020
Обіцяють, що вже до кінця вересня відкриються близько 78% всіх орендарів. Нагадаємо, що відкриття першої черги ТРЦ Retroville відбулося 30 травня.
подробнее
31.07.2020
Йдеться про будівництво нового медичного центру з обов’язковою первинною ланкою на бульварі Ігоря Шамо, 15-А.
подробнее