Підсумки півріччя на ринку нерухомості України 2019. Торговельна нерухомість

11.07.2019   |  Новости

Експерти компанії UTG підбили підсумки і визначили основні тенденції ринку торговельної нерухомості України за два квартали 2019 року. З огляду на те, що більшість покупців і великих торгових об’єктів зосереджено в столиці, основна увага була приділена саме ринку Києва. Проте, за прогнозами експертів, незабаром все зміниться: в Києві ринок вперше насититься торговими площами, а основний розвиток рітейлу піде в регіони.

Про це йшлося на прес-конференції «Підсумки півріччя на ринку нерухомості України 2019: основні тенденції та виклики», в який взяли участь директор компанії UTG Євгенія Локтіонова, керівник Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник, заступник керівника Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Оксана Гаврилевич.

За інформацією експертів UTG, у торгівельній нерухомості вперше за історію України може сформуватися первинне насичення ринку з перспективою профіциту торговельних площ. Зараз у Києві можна спостерігати бум будівництва ТРЦ. На різних стадіях будівництва знаходяться 44 проекта з GLA 1 362 856 кв.м. Більшість з них має відкритися до кінця 2020 року.

Після цього може початися корегування ставок у сторону зменшення, а також зростання вакантності у старих ТРЦ з концептуальними недоліками.

З огляду на заявлені до відкриття на найближчі два роки проекти мегамоллів, власники діючих ТРЦ вже затівають масштабні реконструкції та редевелопмент. Один з найвідоміших — перетворення ТРЦ Караван в найбільший аутлет міста Києва. Нещодавно закрився на реконструкцію Квадрат Лук’янівка, а також почалася комплексна модернізація інших торгових центрів (Городок, Мармелад, Магеллан, Dream Town 2).

Втім, активне будівництво йде не тільки в Києві, а й в регіонах. За словами Євгенії Локтіонової, все, що було заплановано в останні п’ять років на рівні концепції тепер переходить в активну стадію будівництва. Що істотно вплине на ринок пропозиції торгових площ.

Тому в найближчі два роки український рітейл чекає реконструкція та реконцепция існуючих ТЦ. Причому активне будівництво переміститься в регіони, так як в столиці буде просто завершено все, що зараз будується (ТРЦ Retroville, River Mall, Blockbuster Mall і ін.) «Сплячі» регіони, де ТЦ не так багато, але не було серйозної конкуренції, незабаром відчують серйозний тиск з боку нових гравців.

«Так, в Хмельницькому будуються відразу два об’єкти по 50 000 кв. м, у Вінниці — ТЦ понад 50 000 кв. м і в Дніпрі — більше 100 000 кв.м. Нові об’єкти будуть побудовані вже за сучасними вимогами — великі вітрини, нові орендарі — міжнародні бренди, які вже вийшли і будуть виходити на український ринок. Вони будуть років на десять випереджати існуючі комплекси», — вважає Євгенія Локтіонова.

При цьому, за словами Костянтина Олійника, в умовах великої пропозиції національні мережеві торгові оператори стають більш вимогливими до об’єктів для відкриття, уважніше коректують плани розвитку, стриманіше ставляться до експансії.

зараз фіксується зростання орендних ставок, купівельної активності та товарообігу.

«Стабілізація обмінного курсу національної валюти, скорочення вакантності провокують зростання ставок оренди. Вартість оренди приміщень торгової галереї площею 100–200 кв. м в провідних об’єктах окружного та регіонального формату досягла $24–70/кв. м/міс (без ПДВ і OPEX) з середньозваженим ринковим значенням $35,4/кв. м/міс», — зазначив Костянтин Олійник.

При цьому середньоринковий показник відвідуваності на початок липня 2019 року становить 677 чол. на 1000 кв. м GLA, що підтверджує тезу про поступове відновлення купівельної активності в Києві. За останні 12 місяців цей показник виріс на 4%. Причому, зростання товарообігу фіксується в основному в столиці.


Читать другие новости

30.09.2019
За кількістю відгуків на одне оголошення лідерами виявились кав’ярні — на кожну пропозицію про здачу до орендодавця звертались в середньому 9 людей, також украї...
подробнее
24.09.2019
Крім того, попит на складську нерухомість був викликаний переважно зростанням роздрібного товарообігу, який в свою чергу дав імпульс зростанню кількості омнікан...
подробнее
16.09.2019
До кінця 2020 року заплановано відкриття нових торгових центрів (ТЦ) загальною орендною площею понад 27 тис. кв. м
подробнее
29.08.2019
Доступність товарів та послуг з кожним днем зростає, тому компанії починають звертати все більшу увагу на аспекти відповідального споживання серед яких: соціаль...
подробнее