В ДБН унормовано проектування перехоплюючих автостоянок у містах с 1 липня

15.04.2019   |  Новини

З 1 липня у великих містах України зможуть проектувати перехоплюючі автостоянки для розвантаження центру від авто. В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 3/2019 опублікована Зміна № 2 у ДБН В.2.3–15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів», якою унормовано можливість проектувати перехоплюючі автостоянки у великих містах України для розвантаження центру від надмірної кількості автомобілів. Норма вступає в дію з 1 липня 2019 року.

«Практика організації перехоплюючих автостоянок дуже розповсюджена у Європі та інших країнах світу. По-перше, це значно полегшує транспортний рух у великих містах, по-друге, розвантажує центральні райони від надмірної кількості автомобілів, зменшуючи проблеми з парковками та заторами на дорогах. Як це працює? Власник авто перед заїздом до центру міста може залишити своє авто на такій парковці і пересісти на громадський транспорт, щоб зручно дістатися до необхідного місця призначення. Створення таких перехоплюючих парковок в Україні унормовано у нових змінах у ДБН щодо автостоянок і з 1 липня вони вступають в дію», — написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Створення перехоплюючих парковок на в’їзді в центральні райони великих міст сприятиме:

  •  зменшенню заторів на дорогах;
  • вирішенню проблем з нестачею парковок;
  • підвищенню екологічного стану міст;
  •  налагодженню транспортного руху в центральних районах міст.

Згідно зі змінами у ДБН, перехоплюючі автостоянки мають розміщуватися поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метрополітену, зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту, розташованого на під’їзді до центральної частини міста. Мінімальна відстань до вказаних об’єктів — 150 м. До 50% машиномісць на перехоплюючих автостоянках мають передбачатися для довготривалого зберігання авто (протягом дня), до 25% машиномісць — для короткочасного зберігання (на декілька годин).

Зміни у ДБН розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП».