В ДБН унормовано проектування перехоплюючих автостоянок у містах с 1 липня

15.04.2019   |  Новости

З 1 липня у великих містах України зможуть проектувати перехоплюючі автостоянки для розвантаження центру від авто. В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 3/2019 опублікована Зміна № 2 у ДБН В.2.3–15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів», якою унормовано можливість проектувати перехоплюючі автостоянки у великих містах України для розвантаження центру від надмірної кількості автомобілів. Норма вступає в дію з 1 липня 2019 року.

«Практика організації перехоплюючих автостоянок дуже розповсюджена у Європі та інших країнах світу. По-перше, це значно полегшує транспортний рух у великих містах, по-друге, розвантажує центральні райони від надмірної кількості автомобілів, зменшуючи проблеми з парковками та заторами на дорогах. Як це працює? Власник авто перед заїздом до центру міста може залишити своє авто на такій парковці і пересісти на громадський транспорт, щоб зручно дістатися до необхідного місця призначення. Створення таких перехоплюючих парковок в Україні унормовано у нових змінах у ДБН щодо автостоянок і з 1 липня вони вступають в дію», — написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Створення перехоплюючих парковок на в’їзді в центральні райони великих міст сприятиме:

  •  зменшенню заторів на дорогах;
  • вирішенню проблем з нестачею парковок;
  • підвищенню екологічного стану міст;
  •  налагодженню транспортного руху в центральних районах міст.

Згідно зі змінами у ДБН, перехоплюючі автостоянки мають розміщуватися поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метрополітену, зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту, розташованого на під’їзді до центральної частини міста. Мінімальна відстань до вказаних об’єктів — 150 м. До 50% машиномісць на перехоплюючих автостоянках мають передбачатися для довготривалого зберігання авто (протягом дня), до 25% машиномісць — для короткочасного зберігання (на декілька годин).

Зміни у ДБН розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП».


Читать другие новости

19.07.2019
Мер зазначив, що будівництво хмарочоса може завдати шкоди Лондонському Тауеру, хоча перед тим проєкт схвалила комісія з планування. Також через забудову буде об...
подробнее
19.07.2019
Ухвалою накладено арешт на кошти, що знаходяться на рахунках, вказаних вище банківських установ та зупинено видаткові операції за такими рахунками.
подробнее
19.07.2019
Встановлені на буях світлооптичні пристрої світять зеленим, червоним, білим або червоно-зеленим кольором, забезпечуючи безпеку руху суден по Дніпру у темний час...
подробнее