В індустріальному парку на Житомирщині почав працювати завод з первинної переробки промислових конопель
В індустріальному парку «МаʼРижани» на Житомирщині почав роботу завод з первинної переробки промислових конопель «Ма’Рижани Хемп Компані». Про це повідомив Дмитро Кисилевський, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, відповідальний у Парламенті за політику «Зроблено в Україні», пише Property Times.
За словами Дмитра Кисилевського, це перше переробне підприємство галузі, яка відроджується після прийняття Верховною Радою у грудні 2023 року закону про зняття заборони на переробку технічної коноплі. Також він додає: «У другій половині ХХ століття Україна була серед світових лідерів у промисловому коноплярстві — понад 150 000 га посівів і більш ніж 40 великих заводів по переробці».
Потужність нового заводу на Житомирщині — переробка 14 т сировини на рік. На заводі зайнято 700 працівників. Обсяг інвестицій у першу чергу підприємства становить понад $20 млн. Виробничі приміщення наразі займають 10 000 кв. м, складські — 10 800 кв. м.
У 2024 році для переробки компанія засіяла 890 га промислових конопель, а у 2025 році збільшила площі посівів до 1200 га, залучаючи місцевих фермерів до співпраці.
«Таким чином це робить проєкт найбільшим у Східній Європі за обсягами вирощування і переробки промислових конопель», — уточнює Дмитро Кисилевський.
Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм
Уточнимо, що підприємство виробляє довге волокно для потреб текстильної промисловості, коротке волокно для нетканих матеріалів, паперу, будівельної та ізоляційної продукції, а також кострицю для костробетону, ДСП й біопластику.
Обладнання для нового заводу ввезено із застосуванням нульової ставки ПДВ та ввізного мита. Це пільги, передбачені законодавством для учасників індустріальних парків.
Завод знаходиться на території Індустріального Парку «МаʼРижани», що займає 28 га, це територія колишнього льонозаводу. Вільні площі дозволяють розмістити на території парку й інші підприємства, задіяні в переробці технічних конопель і виготовленні готової продукції.
Читайте також: Індустріальні парки України: підсумки 2024 року